Fiat sfinalizował sprzedaż Magneti Marelli

, 6 maja 2019, 11:57

Koncern Fiat Chrysler Automobiles poinformował o sfinalizowaniu transakcji sprzedaży firmy Magneti Marelli. Nowym nabywcą znanego producenta części samochodowych oraz wyposażenia warsztatowego jest koncern Calsonic Kansei, jeden z wiodących japońskich dostawców części samochodowych.

Opiewająca na ok. 5,8 mld euro transakcja otworzy nowy rozdział w historii firmy Magneti Marelli. Dołącza ona do struktur japońskiego koncernu, wraz z którym stworzy silną organizację, plasując się na siódmym miejscu wśród największych dostawców motoryzacyjnych na świecie. Łączna roczna sprzedaż Calsonic Kansei i Magneti Marelli szacowana jest na ok. 14,6 mld euro.

– Dziękujemy pracownikom Magneti Marelli za ich zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych produktów przy jednoczesnym wspieraniu realizacji celów biznesowych FCA – powiedział dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles, Mike Manley. – FCA utrzymuje swoje partnerstwo z Magneti Marelli, firma będzie nadal naszym kluczowym dostawcą i jestem przekonany, że ta transakcja zapewni świetlaną przyszłość pracownikom, akcjonariuszom i innym zainteresowanym. Ta sprzedaż zostaje sfinalizowana z uznaniem pełnej wartości strategicznej Magneti Marelli, ulepsza również naszą sytuację finansową, dostarcza wartość dodaną naszym akcjonariuszom i umożliwia nam skupienie się na naszym podstawowym portfolio produktowym.

Magneti Marelli posiada pięć własnych fabryk w Polsce (w Sosnowcu oraz Bielsku-Białej).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kajko, 7 maja 2019, 3:15 7 0

Razem byli związani przynajmniej 50 lat.

Odpowiedz