TEXA podsumowuje rok 2018

, 23 stycznia 2019, 10:30

Rok 2018 okazał się rekordowym dla TEXA. Obroty firmy wzrosły o 20%. Przyczyną wzrostu było przede wszystkim pozytywne przyjęcie przez rynek nowych produktów.

Firma zarządzana przez Bruno Vianello zamknęła rok 2018, obrotem szacowanym na około 120 milionów euro, co oznacza wzrost o blisko 20% w porównaniu z rokiem 2017.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że po raz kolejny nasz zespół wypracował znaczące osiągnięcia, które pozwoliły na postawienie kolejnych kroków naprzód, zarówno w obszarze poszerzenia oferty zaawansowanych technologicznie produktów warsztatowych, jak i realizacji celów finansowych – oświadczył Prezes Bruno Vianello.

Na wyniki TEXA największy wpływ ma wzrost sprzedaży produktów i usług związanych z bieżącymi rynkowymi trendami. Przykładowo, system TMD (TEXA Mobile Diagnostic) służący do zdalnej diagnostyki flot pojazdów, zanotował wzrost o 14% obrotu względem poprzedniego roku. Swój znaczący udział w sukcesie roku 2018 miała także linia stacji KONFORT do obsługi klimatyzacji, w przypadku której obrót zwiększył się aż o 28% i która we wrześniu otrzymała niemiecką nagrodę “Beste Marke 2018” jako najlepsza marka stacji klimatyzacji.

TEXA odnotowała również dynamiczny wzrost w zakresie zatrudnienia. Pod koniec 2017 roku liczył on 640 pracowników, obecnie firma zatrudnia ponad 680 osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!