Zmiana w PIT od stycznia 2019 r.

, 16 stycznia 2019, 11:11

Prowadzisz firmę? Koniecznie pamiętaj o ważnej zmianie w zasadach przekazywania do urzędu skarbowego informacji o dochodach pracowników, która została wprowadzona od Nowego Roku.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynku motoryzacyjnym są przyzwyczajeni do częstych zmian w przepisach skarbowych. Pierwszą nowością, o której trzeba pamiętać w bieżącym roku jest konieczność wysyłania do urzędu skarbowego informacji o dochodach zatrudnionych pracowników za 2018 r. wyłącznie w formie elektronicznej.

Termin na przekazanie informacji PIT-8C, PIT-11, PIT-R upływa 31 stycznia 2019 r. Przesłanie informacji pracownikowi nie może z kolei nastąpić później niż ostatniego dnia lutego.

Formularze można podpisać podpisem kwalifikowanym lub danymi autoryzującymi (w przypadku PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR). Od Nowego Roku nie można dostarczyć ich osobiście, pozostają zatem trzy metody wysyłki:

  1. Poprzez formularz interaktywny Ministerstwa Finansów (na stronie: https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/zloz-e-deklaracje/)
  2. Za pomocą modułu finansowo-księgowego
  3. Z użyciem Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!