W.P.I.P. rozbuduje zakład produkcyjny HellermannTyton

, 11 czerwca 2018, 14:17

W Kotuni (gm. Słupca) została podpisana umowa na rozbudowę fabryki HellermannTyton. Powierzchnia produkcyjna tego koncernu już niedługo zwiększy się o 5 500 m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P.

Inwestycja obejmować będzie przebudowę i rozbudowę części produkcyjnej. Zaprojektowany nowy obiekt będzie składał się z parterowej hali produkcyjnej o konstrukcji stalowej oraz przylegającego do niej dwukondygnacyjnego zaplecza technicznego. W dobudowanej części hali zlokalizowane będą strefy produkcji, pakowania, magazynów i ekspedycji. Przewidziano w niej także suwnice oraz dwa doki załadunkowe.

– Przebudowę rozpoczniemy od częściowej rozbiórki elewacji obecnej hali podczas ciągłej pracy istniejącego zakładu, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, co wymaga precyzji i doskonałej koordynacji prac – mówi Anna Bober, kierownik projektu W.P.I.P. – Mamy ponad
20-letnie doświadczenie w budowaniu obiektów przemysłowych, zwłaszcza tych skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie, dlatego cieszymy się, że możemy poprowadzić także i tę realizację.

Przylegająca do hali część warsztatowo-techniczna wybudowana zostanie w konstrukcji żelbetowej z wypełnieniami murowanymi. Na parterze zaprojektowano warsztat form wraz z suwnicą 5-tonową oraz zespół toalet. Na piętrze zlokalizowane zostanie pomieszczenie techniczne.

Inwestycja obejmie także przebudowę istniejących instalacji rozdzielni SN, trafostacji, rozdzielni NN, pomieszczenia kotłowni i rozdzielni tryskaczowej w budynku pompowni, wykonanie nowej części dróg, placów manewrowych, wybudowanie 44 nowych miejsc postojowych oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej. Projektowana rozbudowa utrzymana zostanie w industrialnej stylistyce i formie istniejącego zakładu. Jak poinformował inwestor przewidziana kwota inwestycji to 18 milionów złotych netto.

Światowy koncern HellermannTyton to dostawca produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. W zakładzie będą produkowane elementy kablowych systemów mocujących z tworzyw sztucznych, takich jak obejmy czy opaski, kanały kablowe, kształtki, itp.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!