15. edycja ProfiAuto Show pod hasłem Nowa Era Motoryzacji

, 6 czerwca 2018, 15:54

Organizatorzy ProfiAuto Show już po raz piętnasty przyciągną do centrum Katowic fanów motoryzacji oraz przedstawicieli branży. Tegoroczne targi organizowane są pod hasłem „Nowa Era Motoryzacji”.

Odwiedzający zobaczą wszystkie najświeższe trendy elektryzujące branżę, m.in. pojazdy hybrydowe i elektryczne, stacje ładowania czy fotowoltaikę.

Na stoiskach 140 wystawców – najważniejszych światowych marek branży automotive – pojawią się głównie technologiczne nowinki, a całość uzupełnią multimedialne atrakcje rozrywkowe, w tym interaktywny skaner samochodu, stanowiska mappingu 3D i fotografii 3D czy trenażer strzelecki. Mechanicy, który są bardzo ważną grupą odwiedzających targi, będą mogli m.in. zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, przetestować je, a także wziąć udział w konkursach z wartościowymi nagrodami.

– W tym roku postawiliśmy na najświeższe trendy i silny zastrzyk emocji. Motoryzacja rozwija się dynamicznie, jednak nie zawsze jest nam dane stanąć „twarzą w twarz” np. z najnowszymi modelami samochodów. Chcemy, żeby fani motoryzacji mogli już po wyjściu z targów powiedzieć „po raz pierwszy widziałem to na żywo podczas ProfiAuto Show”. Dla mechaników, obok prezentacji technicznych, mamy bardzo ciekawy program szkoleń, który również koncentruje się wokół nowoczesnych rozwiązań  – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2018 to także widowiskowe pokazy: motocyklowe, quadów czy driftu. Zaplanowano spektakularne akrobacje, a wśród nich: Wheelie – symulator jazdy na jednym kole,  Kula śmierci – akrobatyka 360 crossem w zamkniętej metalowej kuli, rzut CAR-ny – wbijanie piłki do bramki samochodem czy TaxiDrift, czyli jazda bokiem w 500-konnym BMW, podczas której uczestnicy będą mogli zobaczyć świat przysłonięty kłębami dymu z pozycji pasażera. Sprawdzić będzie się można także korzystając z symulatora Rosomaka – kołowego transportera opancerzonego. Z kolei w dynamicznych i widowiskowych pokazach FMX na placu przed Spodkiem wystąpią najlepsi europejscy zawodnicy, w tym Bartek Ogłaza – gwiazda światowego formatu i najbardziej doświadczony zawodnik freestyle motocross w kraju.

Samochodowe atrakcje ProfiAuto Show to przede wszystkim  prezentacje najważniejszych światowych marek. Premiery najnowszych modeli zapewnią m.in. Volvo czy BMW; w dedykowanej strefie dealerów swoje samochody pokażą też Mercedes, Toyota, Lexus, Ford, Tesla, Skoda oraz Infiniti. Niektóre z prezentacji będą miały naprawdę niecodzienny wymiar, np. Tesla X wykona taneczne show na płycie Spodka. Zobaczyć będzie można samochód roku, Volvo XC40. Po raz pierwszy na południu Polski pojawi się też BMW HP4 Race, motocykl, którego osiągi są niemal tak wysokie jak jego cena. Podczas ProfiAuto Show 2018 nie zabraknie aut sportowych, motocykli customowych i projektów jednych z najlepszych grup tunningowych w Polsce: Best Performance, Extreme Master oraz Team 200+.

„Listę obecności”  targów uzupełniają ważne dla fanów motoryzacji nazwiska – m.in. Maciej Wisławski, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Klaudia Podkalicka czy Adam Klimek oraz gwiazdy TVN Turbo. Ci, którzy chcieliby na targach zobaczyć dużo więcej niż motoryzacyjne atrakcje, również się nie zawiodą. Będą mogli m.in. odwiedzić kino wyświetlające kultowe filmy akcji z motywami motoryzacyjnymi. Po kilku latach na ProfiAuto Show wraca także muzyka – główną gwiazdą muzyczną targów będzie legendarny hiphopowy Kaliber 44. Wystąpią także zespoły Tommy Say No oraz St. James Hotel.

Więcej informacji na temat programu targów ProfiAuto Show 2018 znaleźć można na stronie www.profiauto.pl/show

Targi odbędą się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Nasz portal jest patronem medialnym imprezy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Przemek, 9 czerwca 2018, 17:01 5 -7

Mimo iż mam daleko, wybieram się. Zawsze super zabawa!

Odpowiedz