Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 – relacja

, 6 kwietnia 2018, 12:39

Poznańskie Targi Techniki Motoryzacyjnej (TTM) rosną z każdą kolejną edycją. Wiele liczących się na polskim rynku części i wyposażenia warsztatowego firm, potraktowało tegoroczną imprezę bardzo poważnie.

TTM odbywają się co dwa lata wspólnie z Motor Show, czyli imprezą, gdzie prezentowane są najnowsze dostępne na polskim rynku modele samochodów. Nie można jednak powiedzieć, że branżowa impreza pozostaje w cieniu komercyjnego show. Bogatą ekspozycję części, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego zwiedza szerokie grono profesjonalistów, dla których odbywające się pokazy nowych samochodów są tylko elementem dodatkowo zachęcającym do przyjazdu do Poznania.

Co można zobaczyć w Poznaniu?

Podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej zobaczyć można przede wszystkim szeroką ofertę wyposażenia warsztatowego. Prezentuje się tu wiele polskich i zagranicznych firm, oferujących podnośniki, urządzenia do obsługi układu klimatyzacji, wymiany ogumienia czy sprzęty do diagnostyki. Nie brakuje jednak także producentów części i akcesoriów. TTM to także miejsce, gdzie znajdziemy szeroką ofertę wyposażenia stacji kontroli pojazdów.

.

Wręczenie złotych medali targów TTM odbywało się na centralnie umieszczonej scenie. Wyróżniono przede wszystkim urządzenia, wykorzystujące nowe patenty lub rozwiązania w znaczny sposób ułatwiające obsługę czy zwiększające wydajność. Pełną listę zdobywców medali zaprezentowaliśmy w artykule.

.

.

Cechą charakterystyczną targów TTM jest promowanie edukacji w zakresie mechaniki samochodowej poprzez konkursy. Podczas imprezy odbyły się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Lakierników oraz Young Car Mechnic 2018.

W Mistrzostwach Mechaników w tym roku wystartowało rekordowe 750 zespołów szkolnych i 228 mechaników zawodowych. Do finału awansowali najlepsi. Biorą oni udział w zmaganiach praktycznych przygotowanych przez producentów i dystrybutorów części oraz wyposażenia warsztatowego.

Wyniki Mistrzostw

Pierwszego dnia targów miał miejsce finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników. Najlepsze zespoły z całej Polski, wyłonione zostały po internetowych testach wiedzy lakierniczej.Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęli Karol Szczygielski i Konrad Nicpoń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Za nimi uplasowali się Patryk Hajdukiewicz i Tomasz Lamparczyk (Zespół Szkół Samochodowych, Toruń) oraz Mateusz Żurek i Bartosz Burak (Zespół Szkół Samochodowych, Toruń).

Konkurs Young Car Mechnic 2018 to inicjatywa firmy Inter Cars, adresowana do uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych. Do pierwszego etapu rywalizacji zgłosiło się około 600 uczniów. W Poznaniu odbył się krajowy finał tych zmagań. Wyłoniono trzech zwycięzców, którzy staną w szranki na arenie międzynarodowej, gdzie będą reprezentować nasz kraj w walce o tytuł międzynarodowy. Zmierzą się oni z rówieśnikami z Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2018 wynosi 100 000 zł. Wszyscy Uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do Fabryki Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Zwycięzcami krajowego finału YCM 2018 zostali:

  1. Jakub Koncewicz
  2. Paweł Smolaga
  3. Bartłomiej Januszewski

.

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 odbyły się w dniach 5-8 kwietnia na terenie MTP w Poznaniu. Nasz portal był patronem medialnym targów.

Komentarze

Brak komentarzy!