Bilstein group (febi, Swag, Blue Print) otwiera nowe centrum logistyczne

, 15 stycznia 2018, 9:20

Spółka Ferdinand Bilstein GmbH + Co zwiększa swój potencjał. Przedsiębiorstwo działające w ramach bilstein group nabyło działkę w Gelsenkirchen o powierzchni 197 tys. metrów kwadratowych. W najbliższych latach ma tam powstać nowe Centrum Logistyczne.

Pierwszy etap budowy obejmuje budynek o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych, w którym siedzibę będzie miała administracja i zarząd. W sumie na inwestycję zaplanowano 30 milionów Euro (bez działki), a oddanie do użytku przewidziano na rok 2019. Dostępna powierzchnia umożliwia zabudowę kolejnych prawie 50 tys. metrów kwadratowych.

– W naszej głównej siedzibie w Ennepetal wyczerpaliśmy już wszelkie możliwości rozbudowy. Lokalizacja w Gelsenkirchen oferuje nam idealne warunki ekspansji – teraz i w przyszłości. Centralne położenie w Zagłębiu Rury, korzystne połączenia komunikacyjne oraz odległość do śródmieścia to idealne czynniki. – wyjaśnia Jan Siekermann, Dyrektor Zarządzający Ferdinand Bilstein.

Przyszłe Centrum Logistyczne leży w Parku Przemysłowym „Schalker Verein“, w odległości zaledwie 800 metrów od dworca głównego. W tej okolicy, w której od dziesiątek lat wytwarzano i przetwarzano stal, swoje siedziby utworzyły już pierwsze przedsiębiorstwa. Spółka Ferdinand Bilstein utworzy tu w dłuższej perspektywie pomiędzy 250 a 400 miejsc pracy podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu. W znacznej większości będą to to nowe miejsca pracy.

– Wraz z bilstein group witamy w Gelsenkirchen kolejnego inwestora działającego na rynkach międzynarodowych – powiedział burmistrz Frank Baranowski. – Cieszymy się z nowych miejsc pracy powiązanych z planowaną budową, a przedsiębiorstwu życzymy wielu sukcesów w lokalizacji Gelsenkirchen.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!