VII Mistrzostwa Mechaników już w marcu

, 9 stycznia 2018, 12:38

Rozpoczęły się przygotowania do VII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil Delvac. Finał konkursu tradycyjnie odbędzie się na targach Poznań Motor Show, którym w 2018 r. towarzyszą Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM.

 

Organizatorzy konkursu zapowiadają nowe atrakcje podczas konkurencji praktycznych oraz nacisk na wiedzę o najnowszych technologiach w motoryzacji. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach i mechanik, znany szerszej publiczności z programu „101 Napraw” w TVN Turbo.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników na dobre wpisały się w kalendarz najważniejszych konkursów dla mechaników i szkół kształcących w tym zawodzie. W poprzedniej edycji do zmagań stanęło około 500 zespołów uczniowskich ze 110 szkół z całej Polski. Z obserwacji sędziów wynika, że uczestnicy konkursu z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom merytoryczny i są coraz lepiej przygotowani na nowości branżowe.

– W siódmej edycji nie zwalniamy tempa. Rywalizacja w konkursie tej rangi nie może ograniczać się do sprawdzania wiedzy z czasów, gdy kierowcy zachwycali się silnikami Diesla w pojazdach osobowych. Dzisiejsze realia to serwisowanie pojazdów z napędem hybrydowym i przygotowywanie się do wielkiej rewolucji w zakresie elektromobilności – mówi Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw.

Partnerami merytorycznymi konkursu są Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy oraz ExxonMobil.

Organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników potwierdził również najważniejsze daty VII edycji. Rejestracja uczestników na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl rozpocznie się w pierwszej połowie stycznia. Następnie 8 marca odbędą się eliminacje w kategorii Młody Mechanik, która dołączyła do Mistrzostw z inicjatywy producenta olejów silnikowych Mobil Delvac. W pierwszej połowie marca do pierwszej fazy rywalizacji staną również mechanicy zawodowi, a finały w obu kategoriach odbędą się 5 i 7 kwietnia na targach Poznań Motor Show, które przyciągają do stolicy Wielkopolski tysiące fanów motoryzacji.

– Z najnowszego badania Mobil 1 wynika, że zaufanie do mechanika i jakość naprawy to podstawa przy wyborze warsztatu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że dla polskich kierowców duże znaczenie ma również opinia rodziny i znajomych, to widzimy, jak mocno wiedza, talent i uczciwość decydują o sukcesie w tym zawodzie” – mówi Ewa Jeżewska, Digital Field Marketing Advisor for UK, Ireland & Nordics and PL&EE, ExxonMobil Poland. – Wspieramy rozwój Mistrzostw od pierwszej edycji, a największą przyjemnością jest dla nas promocja młodych talentów i obserwowanie ich zmagań w konkurencjach finałowych.

– To gwarancja bycia najlepszym z najlepszych. Zawód mechanika to praca w której nigdy się nie nudzisz i  pozwala cały czas się rozwijać. Podczas Mistrzostw chcemy nie tylko wyłonić najlepszych, czy zauważyć wyjątkowe talenty, ale przede wszystkim pokazać tym młodym ludziom, jak ciekawa praca ich czeka – Grzegorz Duda, ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podkreśla.

Zwycięzcami poprzedniej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników został Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego (Mechanik Zawodowy) oraz Krzysztof Czekaj i Artur Raczkowski z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie (Młody Mechanik). Wśród konkurencji finałowych znalazły się m.in. diagnostyka napędu hybrydowego, pomiar układu geometrii oraz dobór środków smarnych do pojazdów ciężarowych.

Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw są: ExxonMobil, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF, wiodący producent części układu napędowego i podwozia oraz Kolejowe Zakłady Łączności, które wspierają rozwój elektromobilności, w tym budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 po sześciu latach są jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży motoryzacyjnej. Więcej informacji na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

mistrz, 9 stycznia 2018, 19:54 0 0

Bardzo fajna impreza. Zorganizowana perfekcyjnie i z rozmachem. Mam nadzieje, że tym razem będzie tylko lepiej. Brawa dla organizatorów.

Odpowiedz

samochodowa z krk, 9 stycznia 2018, 21:35 0 0

Startujemy w tym roku. Super impreza.

Odpowiedz