Nowość Hengst – powłoka biofunkcyjna w filtrze kabinowym

, 9 października 2017, 10:38

Hengst opracował nowe rozwiązanie zabezpieczające zdrowie kierowców i pasażerów. Dzięki filtrom kabinowym Blue.care pyłki, pleśń, zarodniki, zapachy i bakterie są niezawodnie filtrowane z powietrza

Podobnie jak odkurzacz, system wentylacji w samochodzie zasysa około 540 000 litrów powietrza na godzinę, a wraz z nim następuje zanieczyszczenie powietrza, alergeny, spaliny i nieprzyjemne zapachy ze środowiska. Powoduje to, że stężenie zanieczyszczeń w kabinie kierowcy jest ponad pięciokrotnie większe niż przy drodze. Może to prowadzić do zmniejszenia koncentracji kierowcy i wywołać ciężkie reakcje alergiczne. Ponadto wzrasta  potencjalnie zagrożenie wypadku.

Tutaj nowy filtr kabinowy Blue.care przychodzi z pomocą tak, że pozostawia powietrze w kabinie czyste i przefiltrowane oraz chroni wnętrze pojazdu przed szkodliwym wpływem środowiska. Filtr kabinowy Blue.care składa się z pięciu różnych warstw, zapewniających optymalne rezultaty w sposobie oczyszczania powietrza napływającego do kabiny pojazdu. W porównaniu ze standardowym filtrem z węglem aktywnym, Blue.care dodatkowo neutralizuje alergeny i bakterie. Pierwsza warstwa zawiera elektrostatyczne medium wstępnego filtrowania, które wychwytuje większe cząstki. Warstwa druga medium zatrzymuje więcej pyłu, trzecia z aktywną warstwą węgla oddziela opary, zapachy i szkodliwe gazy takie jak ozon, tlenek azotu i dwutlenek siarki. Czwarta warstwa to włókna Meltblown, które zatrzymują drobne pyły i mikrocząsteczki o średnicy mniejszej niż 2.5 μm. Piąta, bio-funkcyjna warstwa ma działanie antybakteryjne. Dzięki filtrom kabiny Blue.care, kierowca otrzymuje wnętrze samochodu wolne od nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim czyste powietrze wolne od szkodliwych substancji.

Funkcje antybakteryjne spełnia nowa warstwa filtracyjna pokryta innowacyjną powłoką opartą na nanocząsteczkach srebra, która ma unikalne właściwości neutralizujące bakterie i hamuje ich rozmnażanie w układzie wentylacyjnym.

Nowy filtr Blue.care różni się od innych filtrów wyglądem zewnętrznym, gdzie powłoka antybakteryjna ma kolor niebieski. Więcej informacji na temat Blue.care na stronie:  www.hengst.com/de/blue-care

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Rotsen, 11 października 2017, 15:35 0 0

Mahle też ma taką technologię. Kto od kogo "pożyczył" co? :)

Odpowiedz

Edwin Waligóra, 12 października 2017, 7:28 0 0

Mahle w pudełku Hengsta. Cała filozofia.

Odpowiedz