Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację

11 lipca 2024, 16:02

Aftermarketowe firmy chcące utrzymać się na rynku muszą dostosować swoje portfolio do pojazdów elektrycznych. MAHLE aftermarket wdrożyło już szereg produktów destynowanych dla nowej kategorii pojazdów. Jak są przygotowani na elektromobilność?

fot. unsplash.com

Produkty gotowe na e-mobilność

MAHLE Aftermarket jest gotowy na elektromobilność. Segment części zamiennych i usług globalnego dostawcy motoryzacyjnego MAHLE stale poszerza swoją ofertę produktów i usług w zakresie diagnostyki i obsługi pojazdów elektrycznych, w ramach linii produktów BatteryPRO. Elektryfikacja, cyfryzacja i zrównoważony rozwój to strategiczne obszary działania, dzięki którym MAHLE Aftermarket chce nadal się rozwijać – i wnieść znaczący wkład w strategię Grupy MAHLE 2030+. Segment biznesowy nadal był ważnym filarem Grupy w 2023 r., osiągając nowy rekord sprzedaży w wysokości prawie 1,3 mld EUR.

 – Przyszłość wyraźnie należy do e-mobilności – zarówno na drogach, jak i w warsztatach. Jednak silniki spalinowe jeszcze przez jakiś czas będą odgrywać ważną rolę w wielu częściach świata. Wykorzystując paliwa odnawialne, silniki te mogą mieć zrównoważony wpływ na ochronę klimatu, powiedział Philipp Grosse Kleimann, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket – Dla każdego typu układu napędowego będziemy niezawodnym i silnym dostawcą kompleksowych usług dla naszych klientów na całym świecie.

Dzięki linii produktów BatteryPRO i pięciu grupom produktów E-SAFETY, E-SCAN, E-HEALTH, E-CARE i E-CHARGE, MAHLE Aftermarket już teraz oferuje niezależnym warsztatom pełną gamę rozwiązań dla pojazdów elektrycznych.

 – Serwis akumulatorów staje się coraz ważniejszy. Nowo opracowane produkty BatteryPRO są początkiem nowej generacji rozwiązań diagnostycznych i serwisowych dla pojazdów elektrycznych, obejmujących cały cykl życia – od diagnostyki po obsługę – powiedział Georges Mourad, dyrektor ds. globalnych rozwiązań serwisowych w MAHLE Aftermarket.

Przykładowo, produkty monitorują bezpieczeństwo akumulatorów wysokonapięciowych i 12-woltowych, wyświetlają kody błędów, pomagają w opróżnianiu i uzupełnianiu obwodu chłodzenia akumulatora oraz identyfikują ewentualne wycieki. Ważne dla MAHLE w całym tym procesie było opracowanie urządzeń, które są zarówno łatwe, jak i skuteczne w użyciu.

Niedawno dodany produkt E-HEALTH Charge umożliwi każdemu warsztatowi sprawdzenie “stanu zdrowia” i pozostałego poziomu wydajności wysokonapięciowych akumulatorów do samochodów elektrycznych. Jest to szczególnie ważna informacja przy ustalaniu ceny zakupu używanych pojazdów elektrycznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!