Brembo inwestuje w startup. “Krok w kierunku cyfrowej innowacji”.

10 lipca 2024, 14:21

Brembo, jeden z czołowych producentów elementów układów hamulcowych do samochodów, wykupił akcje nowego amerykańskiego startupu. Projekt skupia się na łączności bezprzewodowej samochodów z otoczeniem.

brembo spoke safety 

Brembo inwestuje w Spoke Safety

Inwestycja Brembo Ventures w startup Spoke Safety ma pozwolić firmie na poszerzanie wiedzy w zakresie oprogramowania i łączności w chmurze, potrzebnej do cyfrowej innowacji swoich własnych rozwiązań. Brembo ma na celu ułatwienie komunikacji układów hamulcowych z innymi połączonymi elementami na drodze. Pisaliśmy niedawno o cyberbezpieczeństwie w samochodach, a to doskonały przykład, że producenci powinni chłonąć jak najwięcej wiedzy związanej z tymi aspektami.

– Inwestycja w Spoke Safety to kolejny krok w kierunku cyfrowej innowacji naszych układów hamulcowych – powiedział Daniele Schillaci, CEO Brembo. 

-Naszym celem w najbliższej przyszłości jest umożliwienie układowi hamulcowemu komunikacji i interakcji nie tylko wewnątrz samochodu, ale z całym otoczeniem drogowym, w tym z innymi pojazdami, infrastrukturą i sieciami komunikacyjnymi, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy – dodał Schillaci

Współpraca już owocuje. Brembo zainicjowalo projekt badawczy ze Spoke Safety dzięki Brembo Inspiration Lab w Dolinie Krzemowej. Miejsce powstało w celu poszukiwania startupów, mogących się przyczynić do rozwoju firmy w dziedzinie oprogramowania i sztucznej inteligencji.

Spoke Safety

Spoke Safety to firma założona w 2020 roku w Denver. Jej rozwiązania opierają się na technologii Vehicle-to-Everything (V2X). System komunikacji łączy samochód w czasie rzeczywistym ze wszystkim, co go otacza: innymi pojazdami, użytkownikami dróg, inteligentną infrastrukturą miejską, czy nawet rowerzystami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!