AUTOFACHMAN – nowa edycja konkursu, szansa dla warsztatów i praktykantów!

13 lutego 2024, 16:02

Przed nami nowa edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnegoAUTOFACHMAN. Tym razem po raz pierwszy poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych uruchomiony zostanie osobny konkurs – dla warsztatów wraz z praktykantami.

AUTOFACHMAN – edycja 2024

autofachmanWspółczesna branża motoryzacyjna stoi w obliczu istotnego problemu, jakim jest brak odpowiedniej liczby pracowników gotowych do podjęcia pracy i wysoko wykwalifikowanych. Konkurs AUTOFACHMAN jest inicjatywą odpowiadającą na ten problem, która systematycznie się rozwija i rozrasta. Ubiegłoroczna edycja była pierwszą ogólnopolską, natomiast w tym roku konkurs odbędzie się także w zupełnie nowej kategorii, przeznaczonej dla warsztatów i praktykujących w nich uczniów.

Najpierw wystartują jednak zmagania w “tradycyjnej” kategorii AUTOFACHMANa, przeznaczonej dla uczniów szkół kształcących przyszłych mechaników samochodowych. Będzie to konkurs trzyetapowy, rozgrywany według poniższego porządku:

  • w etapie pierwszym (od 11 do 16 marca) uczniowie będą uczestniczyć indywidualnie w Treningach Wiedzy. Na podstawie zdobytych punktów i poprawności odpowiedzi, nauczyciele będący opiekunami uczniów zdecydują o składzie dwuosobowego zespołu reprezentującego każdą zgłoszoną do konkursu szkołę;
  • w etapie drugim (od 21 do 23 marca) uczniowie również wypełnią testy wiedzy online startując indywidualnie, ale pod uwagę będą brane zsumowane wyniki uczniów, reprezentujących każdą ze szkół.
  • do finału (od 7 do 8 maja) przejdą te zespoły, które zdobędą najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania. Tu uczniowie zmierzą się już z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

Nowa kategoria konkursu przeznaczona jest dla warsztatów oraz praktykantów. Te zmagania będą miały dwa etapy.

  • w etapie pierwszym (od 21 do 23 marca) zarówno uczeń (praktykant) jak i jego opiekun (mechanik) wypełniają Treningi Wiedzy online. Do finału zakwalifikują się zespoły z najlepszymi uśrednionymi wynikami pod względem poprawności odpowiedzi;
  • do finału (od 7 do 8 maja) przejdą te zespoły, które zdobędą najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania. Tu uczestnicy zmierzą się z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

W tym roku, etapy konkursowe online przeprowadzane będą za pomocą nowej platformy Xpertis. Jest to innowacyjna platforma Treningów Wiedzy, stworzona z myślą o profesjonalistach, studentach oraz uczniach szkół branżowych i techników. Platforma zmienia sposób, w jaki zdobywa się wiedzę branżową, ucząc poprzez interaktywne quizy z różnych dziedzin i obszarów motoryzacji.

Xpertis to ponad 3300 wariantów pytań, przygotowanych przez branżowych ekspertów.

Jak wziąć udział w konkursie AUTOFACHMAN?

Zachęcamy uczniów, pracowników szkół, a także właścicieli i pracowników warsztatów, przyjmujących praktykantów do zgłaszania swojego uczestnictwa w konkursie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

ZGŁOŚ SWÓJ AKCES DO KONKURSU AUTOFACHMAN

Zmaganiom uczestników konkursu tradycyjnie patronować będą znane marki części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Przedstawiciele tychże marek, przygotują finałowe zadania praktyczne.

Nasz portal objął konkurs AUTOFACHMAN patronatem medialnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!