Fotorelacja z targów Automechanika Birmingham 2023

15 czerwca 2023, 12:20

Automechanika Birmingham to jedna z najważniejszych wystaw targowych na brytyjskim rynku motoryzacyjnym. Biorą w niej udział m.in. producenci części zamiennych, działający zarówno na rynku OE jak i aftermarkecie. Tegoroczna edycja odbyła się po 4 latach pandemicznej przerwy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które zrobiliśmy podczas zwiedzania przestrzeni targowej.

Targi Automechanika Birmingham 2023

Organizatorzy targów Automechanika Birmingham zapowiadali udział aż 500 wystawców z 23 krajów świata. Odwiedzający mogli spodziewać się prezentacji nowych produktów, możliwości przetestowania narzędzi warsztatowych i udziału w szkoleniach produktowych oraz technicznych. Przygotowane szkolenia dotyczyły m.in. napraw powypadkowych, cyfryzacji, pojazdów elektrycznych i hybrydowych czy systemów ADAS, a więc kwestii z punktu widzenia rynku brytyjskiego nader aktualnych. Podczas targów odbyła się także specjalna konferencja, na której przedstawiciele firm z branży dyskutowali na temat wyzwań stawianych przez współczesną motoryzację. Co ciekawe, udział w targach był dla zwiedzających bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.

W czasie trzech dni targowych (od 6 do 8 czerwca 2023 r.) odbywały się spotkania biznesowe pomiędzy klientami, sprzedawcami detalicznymi oraz dystrybutorami. Była to dobra okazja do zdobycia kontaktów na brytyjskim rynku motoryzacyjnym, który (według danych organizatora targów) wyceniany jest na 21 miliardów funtów. Okazja jest tym bardziej wyjątkowa, że ponad 60% gości targów deklaruje, iż nie bierze udziału w żadnych innych podobnych wydarzeniach.

W wydarzeniu wzięło udział kilka polskich firm, znanych na lokalnym aftermarkecie – m.in. Aroma Car, AS-PL, Denckermann, Horpol, Dziak, Vanstar czy ZPHU HAK-POL.

W czasie trwania targów Automechanika Birmingham 2023 odbył się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym główna konferencja dotycząca łańcucha dostaw motoryzacyjnych i rynku wtórnego. Inne warte wzmianki wydarzenia to forum przedsiębiorców, poświęcone ochronie miejsc pracy na zmieniającym się rynku motoryzacyjnym, spotkanie na temat obecności i roli kobiet w branży motoryzacyjnej czy panele poświęcone rynkowi napraw blacharsko-lakierniczych i naprawom aut elektrycznych i hybrydowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!