Menu

Półosie

Chrysler PT Cruiser: wymiana wkładu w podporze półosi

Firma TEDGUM® radzi, jak w prosty sposób można wymienić podporę na wale kardana, gdy wał jest fabrycznie nierozbieralny, np. w Chryslerze PT Cruiser. W wielu przypadkach serwis odmawia wymiany tego konkretnego podzespołu, a jedynie może zaoferować wymianę całej półosi.

Co może się popsuć w półosi napędowej?

Półosie napędowe to podstawowe podzespoły w każdym samochodzie, dzięki którym możliwe jest przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła. Sposób połączenia półosi z innymi podzespołami różni się w zależności od rodzaju napędu. Chociaż półosie są stosunkowo trwałymi elementami, z różnych przyczyn mogą ulec awarii. Dotyczy to szczególnie wchodzących w skład półosi przegubów wewnętrznych i zewnętrznych, […]

Listopadowe szkolenie techniczne NTN-SNR

Firma NTN-SNR, ponownie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu technicznym. 

Szkolenia techniczne NTN-SNR

Firma NTN-SNR, ponownie zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu szkoleń technicznych.

Nowe półosie napędowe od Point Gear

Marka Point Gear, której produkty można nabyć w sieci Inter Cars, zadebiutowała na początku bieżącego roku. Od tej pory jej oferta systematycznie się rozrasta. Właśnie uzupełniło ją ponad 40 nowych referencji półosi napędowych.

Włoska oferta układu przeniesienia napędu w sieci ELIT Polska

Do katalogu Elit Polska dołączył kolejny producent części zamiennych do samochodów osobowych – General Ricambi.

Półoś i przegub napędowy – integralne podzespoły układu napędowego

Przegub wewnętrzny, wał stalowy, przegub zewnętrzny i osłona gumowa to połączone ze sobą elementy tworzące powszechnie znaną półoś napędową. Wspomniane podzespoły są odpowiedzialne za połączenie skrzyni biegów lub mostu napędowego z piastą koła, tym samym przekazanie momentu obrotowego z silnika do koła pojazdu.

Nowe referencje SKF na aftermarket

Blisko 30 nowych referencji powiększyło ofertę SKF do samochodów osobowych. Wśród nich są pompy wody, napinacze paska rozrządu oraz elementy zawieszenia do wielu popularnych na polskim rynku modeli.

Półosie napędowe są w bezpośredni sposób odpowiedzialne za przenoszenie momentu obrotowego z silnika na koła. Elementy te łączą skrzynię biegów lub most napędowy z piastą koła. Półosie różnią się budową w zależności od tego, czy są połączone z kołami kierowanymi czy niekierowanymi. Ich częste przeglądy są ważną czynnością serwisową, gdyż półosie są narażone na zużycie eksploatacyjne. Najczęściej uszkodzeniom ulegają przeguby półosi. Zauważenie usterki w porę może spowodować, że niezbędna okaże się jedynie wymiana uszczelniacza półosi, a nie całego elementu. Popularną rynkową usługą jest regeneracja półosi – jest to czynność tańsza i racjonalna ekologicznie niż zakup nowego produktu. Więcej na temat półosi, ich rynkowej oferty i awarii, znajdziesz w tej kategorii artykułów.