Nowość w ofercie Nittery

24 maja 2024, 14:50

Jedna z czołowych firm w dziedzinie układów zapłonowych wprowadziła do swojej oferty nowe modele świec zapłonowych. Oferowane świece przeznaczone do samochodów z napędem hybrydowym posiadają elektrody zawierające metale szlachetne.

Charakterystyka nowych świec

Produkty uzupełnią ofertę marki NGK w zakresie niezależnego rynku części zamiennych (IAM). Trzy nowe modele świec charakteryzują się zastosowaniem metalu szlachetnego w elektrodzie masy oraz elektrodzie środkowej, co oferuje klientom jakość w zakresie produktów klasy Laser Iridium. Cechują się one odpornością na zużycie. Ponadto do gamy nowych produktów dodano ulepszony model z metalu szlachetnego – Iridium IX.

Trzy nowe referencje świec zapłonowych NIttera (DILKAR8R9HS, DILKAR6Q8 – wprowadzone we wrześniu zeszłego roku oraz   DILFR6N-T- wprowadzona w lutym 2024) mają zastosowanie w  samochodach marek Renault (Megane 1.8 RS), Toyota (C-HR 1.8 Hybrid, Corolla 1.8 VVTi Hybrid i różnych wersji Prius’a, w tym w tym model hybrydowy Plug-in PHV 1.8) i Lexus (ES i GS).

Czwarta referencja oznaczona symbolem ZFR5BIX została również wprowadzona na rynek w lutym 2024 roku jako udoskonalona jednostka z metali szlachetnych dla istniejącej niklowej świecy zapłonowej ZFR5P-G, która od pewnego czasu znajduje się w asortymencie NGK. Ma ona zastosowanie w samochodach grupy Volkswagen – Seat (Cordoba, Ibiza), Skoda (Fabia) i VW (Polo, Lupo i Fox).

Cztery nowe świece zapłonowe Nittera należą do serii Laser Iridium firmy Niterra, której kluczowym elementem jest laserowo spawany stop irydu na elektrodzie środkowej oraz w większości przypadków platynowy chip na elektrodzie masowej. Zapewnia to wydajność przez długi okres eksploatacji, w tym stabilną pracę pojazdu na biegu jałowym, ochronę przed zanieczyszczeniem, lepszy proces spalania i niższą emisję szkodliwych substancji. Model ZFR5BIX wyposażony został w specjalną technologię – pierścieniową szczelinę, która zapobiega utracie napięcia zapłonu przez osady cząstek węgla. Posiada on również  cienką, spawaną laserowo elektrodę centralną.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!