Akumulatory Megatex Auto – jakie technologie wykorzystują?

25 października 2023, 23:59

Fabryka akumulatorów Megatex, pomimo trudnej sytuacji ukraińskiej gospodarki, działa prężnie i wciąż rozwija swoją ofertę produktową. Firma jest otwarta na wdrażanie do produkcji nowych rozwiązań technologicznych, a także współpracę z dostawcami zewnętrznymi, dzięki czemu odpowiada na aktualne potrzeby rynku. Sprawdziliśmy, jakie akumulatory można znaleźć w ofercie Megatex Auto.

Produkcja akumulatorów Megatex – jak się odbywa?

Grupa Megatex jest jednym z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na Ukrainie. Jej fabryka wyposażona jest w linie produkcyjne o wysokiej wydajności. Wysoki stopień automatyzacji minimalizuje konieczność udziału pracowników w procesie wytwarzania akumulatorów i znacznie ogranicza występowanie błędów produkcyjnych.

Fabryka akumulatorów Megatex spełnia standardy techniczne ustanawiane przez wiodących światowych producentów w branży akumulatorów. Zakład jest w stanie wytwarzać 2,7 ton taśmy ołowianej w ciągu godziny, dzięki zaawansowanej linii do odlewania z urządzeniem nawijającym. W ciągu całego dnia pracy, fabryka jest w stanie przygotować 30 ton tlenku ołowiu, a linia do produkcji płyt akumulatorów jest w stanie wytworzyć 650 pojedynczych płyt w ciągu minuty.

Produkcja akumulatorów rozruchowych w Starokonstantinowie odbywa się od 2004 r. Przez niespełna 20 lat linie produkcyjne były wielokrotnie modernizowane, aby dostosować się do aktualnych rynkowych trendów. Polityka firmy przewiduje wykorzystanie doświadczenia światowych liderów produkcji akumulatorów oraz zaangażowanie ich specjalistów do dalszego wdrażania najnowocześniejszych technologii. W ofercie producenta znajdziemy niemal wszystkie rodzaje akumulatorów, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku motoryzacyjnym – od najprostszych baterii sektora budżetowego po nowoczesne akumulatory znajdujące zastosowanie w pojazdach z systemem start-stop.

Akumulatory Megatex – przegląd oferty

Flagowym produktem firmy Megatex wciąż są znajdujące największe grono odbiorców na rynku części zamiennych akumulatory kwasowo-ołowiowe, posiadające odlewane kratki na plusie i minusie. Technologia ta zapewnia wyższą trwałość akumulatora niż w przypadku elektrod ciętych, które są cieńsze i mają mniejszą masę.

W ostatnich latach największą uwagę rynku przykuwają modele akumulatorów A-mega 7 i A-mega 5, które posiadają dodatkowo stopy typu Calcium-Calcium, co oznacza, że zarówno kratka płyty dodatniej, jak i ujemnej, wykonane są z dodatkiem wapnia. Zastosowane technologie zapewniają wysokie prądy rozruchowe nawet w trudnych warunkach eksploatacji, redukcję efektu samorozładowania i zużycia elektrolitu.

Odpowiedzią fabryki Megatex na nowe wyzwania rynku są akumulatory wytwarzane w technologii EFB. Tego typu akumulatory są szczególnie wytrzymałe na intensywną eksploatację (wiele cykli rozruchowych), która ma miejsce w pojazdach z systemem start-stop.

Akumulatory EFB Megatex posiadają odlewane kratki, a w składzie stopu płyty dodatniej zawierają srebro, które zwiększa odporność na korozję. Zwiększenie prądu rozruchowego i wysoką wartość ładowania zapewniają specjalne dodatki do pasty pokrywającej kratki.

Megatex Auto poza akumulatorami, wytwarzanymi we własnej fabryce, oferowanymi pod markami A-mega, Viking, Dynamic, BeForce, Start Eco, dystrybuuje w Polsce także produkty pochodzące od swoich partnerów biznesowych. Są to przede wszystkim rumuńska marka Rombat – znana z produkcji akumulatorów OE dla pojazdów Dacia, Nissan i Renault i węgierska fabryka akumulatorów JaszPlastik. W ofercie Megatex Auto znajdziemy także akumulatory AGM z technologią elektrolitu zamkniętego w separatorach wykonanych z włókna szklanego. Znajdują one zastosowanie w pojazdach z układem start-stop, także tych posiadających również funkcję rekuperacji energii hamowania. Akumulatory te mogą być także wykorzystywane jako akumulatory pokładowe w samochodach elektrycznych.

Więcej informacji na temat oferty Megatex Auto można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Artykuł sponsorowany Megatex

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!