CER MOTOR – firma napędzana pasją do motoryzacji

9 listopada 2022, 23:14

Od sukcesów w sportach motorowych po miejsce w ścisłej czołówce w biznesie. Firma CER MOTOR narodziła się z pasji do motorsportu, któremu wciąż pozostaje wierna, pomimo upływu lat i znacznego rozwoju swojej działalności. W ofercie „specjalisty od silników”, który ma w ofercie ponad 200 tys. referencji, znajdziemy m.in. profesjonalne podzespoły do wyczynowego tuningu.

Silnik sercem przedsiębiorstwa – zarys historii firmy CER MOTOR

Początki firmy CER MOTOR to typowa dla polskich przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej historia transformacji niewielkiego, przydomowego warsztatu w ogólnopolską firmę, posiadającą kilkadziesiąt oddziałów. CER MOTOR został założony w 1980 r. przez Cezarego i Elżbietę Ruszkowskich. W tym przypadku jednak powołanie do życia przedsiębiorstwa było czymś więcej niż tylko przemyślaną decyzją biznesową. Założyciel firmy był bowiem zawodnikiem rajdowym oraz wyścigowym, który – co było wyjątkowe nawet wówczas – sam przygotowywał silniki swoich pojazdów do zawodów. Ostatni silnik wolnossący BMW 2.0, pracujący w wyścigowym Lotusie Exige, generujący 311 KM, został zmodernizowany właśnie przez niego. Inżynier osiągał także sukcesy w ulepszaniu silników, pracujących w samochodach produkowanych przez rodzime FSO. Założenie przedsiębiorstwa, które będzie specjalizować się w silnikach samochodów (niekoniecznie sportowych) było dla Cezarego Ruszkowskiego naturalnym, kolejnym krokiem na życiowej drodze.

Firmy, zakładane przez osoby posiadające pasję oraz kompetencje, zazwyczaj nie napotykają barier w rozwoju. CER MOTOR systematycznie poszerzał swoją działalność, korzystając na burzliwym czasie ustrojowej transformacji. Z czasem specjalizował się już nie tylko w dostarczaniu części silnikowych do aut osobowych, ale także pojazdów dostawczych, rolniczych i ciężarówek. Firma zdobywała kolejne certyfikaty i rozwijała procedury związane z kontrolą jakości. Nigdy w swej dotychczasowej historii nie porzuciła także motorsportu. Dziś jest on obecny w sercach właścicieli i pracowników firmy tak samo, jak na początku lat 80.

Zdjęcie głównego magazynu części CER MOTOR.

Serca bijące w rytm wyścigów

Równo pracujące cylindry to ulubiona muzyka pracowników firmy CER MOTOR, dostarczającej części do napraw, a także ulepszania większości jednostek napędowych, pracujących we współczesnych (i nie tylko) samochodach. CER MOTOR czynnie angażuje się w wyścigi samochodowe na najwyższym poziomie. Współpracuje z zawodnikami, których wspiera nie tylko na zasadzie standardowego sponsoringu, ale przede wszystkim pomocy technicznej, dostarczając skuteczne rozwiązania. Są one testowane na torach wyścigowych, a zdobyta wiedza jest następnie przekazywana klientom.

CER MOTOR – Twój dostawca części do wyczynowych samochodów

Dla wszystkich tych, którzy lubią czuć adrenalinę przy pokonywaniu kolejnych zakrętów i ciarki na plecach, wywołane dźwiękami mocnych silników, firma CER MOTOR przygotowała bogatą ofertę. Kute tłoki, panewki, wzmacniane uszczelki pod głowicę, pierścienie i szpilki głowicy. Każdy szczegół ma znaczenie, bo w wyścigach to ułamki sekund decydują o tym, kto wygrywa.

CER MOTOR posiada 37 magazynów zlokalizowanych w całej Polsce. Firma nieustannie dąży do powiększania swojego asortymentu w taki sposób, by każdy miłośnik szybkiej jazdy znalazł w jej ofercie wszystko, co potrzebne, by wznieść swoją pasję na jeszcze wyższy poziom.

Przykładowe polecane referencje części:

  • Komplet tłoków do Subaru
  • Komplet tłoków do Toyoty
  • Uszczelka głowicy do BMW
  • Uszczelka głowicy do Subaru
Zdjęcia poglądowe.

CER MOTOR od ponad 40 lat rozwija się dla swoich Klientów. Oferowane przezeń części do pojazdów wyścigowych dają gwarancję przeprowadzania bezpiecznych modyfikacji silników, ponieważ zjeżdżają z taśm fabrycznych czołowych producentów na rynku. Części do motorsportu można zamawiać bezpośrednio poprzez specjalny katalog RACE FINDER, opracowany przez firmę CER MOTOR. Jest on dostępny pod adresem: https://racefinder.cermotor.com.pl/

CER MOTOR posiada niemal 40 oddziałów na terenie całej Polski. Pomocą przy zakupach służą wykwalifikowani doradcy, którzy doskonale znają się na silnikach wszelkiego typu. Sprawdź aktualną ofertę firmy CER MOTOR na https://www.cermotor.com.pl/.

Artykuł sponsorowany CER MOTOR

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!