Nowości w ofercie HEPU® Germany

2 listopada 2022, 15:10

HEPU® rozszerza ofertę produktową dla segmentu pojazdów osobowych, a także po raz pierwszy – dla ciężarowych.

Klienci na całym świecie znają HEPU® z kompleksowej oferty pomp cieczy chłodzącej, dodatkowych pomp cieczy chłodzącej, zestawów napędu układu rozrządu z pompą cieczy, paskowych i łańcuchowych zestawów rozrządu oraz płynów i koncentratów do układu chłodzenia. W ubiegłym miesiącu na targach Automechanika we Frankfurcie, HEPU® zaprezentowało nowości w asortymencie produktowym, w tym pompy cieczy do pojazdów ciężarowych oraz nowy dział poświęcony zarządzaniu temperaturą.

Pompy cieczy chłodzącej do pojazdów ciężarowych

Od niedawna w ofercie HEPU® znajdują się pompy cieczy chłodzącej dla pojazdów dostawczych, ciężarowych i autobusów. Aktualny asortyment pozwala poważnie myśleć o aktywnym wprowadzaniu produktu do tego segmentu rynku.

Zdjęcie: HEPU® Germany – pompy cieczy do samochodów ciężarowych

Nastawniki zmiennych faz rozrządu HEPU

Oferta zestawów napędu układu rozrządu, zarówno paskowych, jak i łańcuchowych, jest stale poszerzana, m.in. o elementy układów zmiennych faz rozrządu. HEPU® może pochwalić się szeroką ofertą zaworów sterujących i nastawników, które zapewniają skuteczną redukcję emisji spalin i zużycia paliwa, przyrost momentu obrotowego i płynną pracę silnika poprzez właściwą regulację czasu otwarcia zaworów.

Zdjęcie: HEPU® Germany – nastawniki zmiennych faz rozrządu i zawory sterujące

Elementy regulujące temperaturę układu chłodzenia

Ważną nowością jest otwarcie działu nazwanego HEPU® Thermo-Management, poświęconego produktom odpowiedzialnym za bezpośrednie, aktywne zarządzanie temperaturą. W ofercie firmy od dawna znajdziemy termostaty oraz zawory sterujące, natomiast nowy dział skupia się w pierwszej kolejności na produktach do najnowszych modeli samochodów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych, a jego oferta będzie stale poszerzana. Ta kategoria produktów stanowi uzupełnienie asortymentu pomp cieczy chłodzącej oraz płynów i koncentratów do układu chłodzenia.

Zdjęcie: HEPU® Germany – elementy regulujące temperaturę układu chłodzenia

Przewody do układu chłodzenia

Kolejną nowością jest asortyment przewodów do układu chłodzenia. Na rynku pojawiły się już przewody sztywne dedykowane do nowych modeli BMW, Mercedesa czy Audi. Oferta będzie stale poszerzana, kolejnych referencji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Płyny i koncentraty do układu chłodzenia

HEPU® spełnia oczekiwania rozwijającego się rynku i na bieżąco wprowadza produkty do najnowszych pojazdów – przykładem jest kolejna nowość: płyn do układu chłodzenia G12EVO spełniający najwyższe normy producentów pojazdów, m.in. Grupy VAG.

Zdjęcie: HEPU® Germany – płyny i koncentraty do układu chłodzenia

IPD®

Do wejścia na polski rynek przygotowuje się również spółka córka HEPU®, firma IPD®. Szeroki asortyment, jaki IPD® oferuje na wielu międzynarodowych rynkach, został ostatnio poszerzony o pompy paliwowe wysokiego ciśnienia, pompy podciśnieniowe układu hamulcowego oraz pompy oleju. Są one uzupełnieniem dotychczasowej, rozbudowanej oferty produktowej.

Maxxus®

HEPU® to również dostawca olejów Maxxus. Asortyment obejmuje oleje silnikowe do samochodów osobowych i ciężarowych, oleje przekładniowe oraz płyny hydrauliczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oleje klasy 0W20 i 0W40 oraz olej przystosowany do pracy w ekstremalnych warunkach, w pełni syntetyczny 10W60 Racing GT.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!