Profesjonalna obsługa i naprawa wtryskiwaczy benzyny

13 października 2022, 11:17

Bezpośrednie wtryskiwacze w autach są już bardzo powszechne. System ten wymaga jednak odpowiednich umiejętności. Mimo, że technologia ta przestaje być już nowością, to wymiana wtryskiwaczy bezpośrednich potrafi nadal sprawiać problemy nawet doświadczonym mechanikom. Niestety, każda nieprawidłowość w układzie powoduje poważne konsekwencje.

Poniżej prezentujemy kilka najpowszechniejszych błędów, z którymi możesz się spotkać:

1. Uszkodzone o-ringi mogą prowadzić do wycieku benzyny i ryzyka pożaru w komorze silnika. Nie zapominaj, że w tym połączeniu – paliwo jest pod ciśnieniem do 350 bar (35 MPa).

  • Typowe uszkodzenie o-ringa:
  • Różne rodzaje uszkodzeń o-ringów w zależności od użytego narzędzia:

2. Uszkodzone teflonowe pierścienie uszczelniające mogą prowadzić do przedmuchu, a tym samym do utraty kompresji, utraty mocy i uszkodzenia głowicy poprzez stopienie w obszarze gniazda montażowego HDEV.

  • Uszkodzenie pierścienia teflonowego przy HDEV5:
  • Uszkodzenia w rowku uszczelniającym wtryskiwacza HDEV5 po nieprawidłowym demontażu pierścienia teflonowego:

3. Nieprawidłowy demontaż może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwacza, a w przypadku ponownego użycia do nieokreślonego kształtu strugi wtrysku i do przedmuchów.

  • Nieprawidłowy demontaż wtryskiwacza HDEV6:

Aby zminimalizować ryzyko powyższych błędów, firma Bosch stworzyła zestaw do profesjonalnej obsługi i naprawy wtryskiwaczy benzyny – zestaw narzędzi BTG 5120.

Za pomocą profesjonalnego zestawu można prawidłowo wymienić pierścień uszczelniający od strony komory spalania (uszczelka teflonowa), o-ring i elementy odsprzęgające wtryskiwaczy wysokiego ciśnienia (HDEV). Walizka zawiera wszystkie elementy, jakie są niezbędne do naprawy najpopularniejszych wtryskiwaczy HDEV5 i HDEV6. Naprawa za pomocą zestawu BTG 5120 zapobiega przedwczesnej awarii silnika, zmniejsza możliwe uszkodzenia podzespołów i minimalizuje ryzyko doznania obrażeń przez mechaników.

Opublikowane przez: MotoFocus.pl
Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!