BILSTEIN B6 Camper Advanced – żeby kamper prowadził się pewnie

31 sierpnia 2022, 23:13

BILSTEIN B6 Camper Advanced z ulepszoną technologią DampMatic® – najlepszy amortyzator o wysokiej wydajności dla kamperów.

Wielu właścicieli kamperów narzeka na brak komfortu podróżowania, słabą stabilność na zakrętach czy dokuczliwe hałasy. Jednym z częstych powodów tej sytuacji są prawie zawsze stosowane w tych pojazdach zawieszenia samochodów dostawczych. BILSTEIN oferuje rozwiązanie tego problemu dzięki ulepszonemu amortyzatorowi B6 Camper OE. BILSTEIN B6 Camper Advanced idzie o krok dalej, a dodatkową zaletą jest innowacyjna technologia DampMatic®.

Dzięki tej czysto mechanicznej technologii tłok sterujący reaguje na drgania przenoszone przez drogę i automatycznie wybiera jedną z dwóch charakterystycznych krzywych. W „miękkim ustawieniu” olej amortyzatora przepływa zarówno przez główny tłok, jak i przez specjalny bypass DampMatic®. W pozycji „twardej” ten ostatni jest zamknięty, dzięki czemu przepływ jest zmniejszony.

Produkt jest dostępny dla campervanów, jak i pojazdów typu półintegra zbudowanych na bazie Fiata Ducato (od roku modelowego 2006) oraz identycznie skonstruowanych pojazdów Citroëna i Peugeota.

DampMatic® znacznie poprawia zachowanie się pojazdu pod względem komfortu (np. na nagłych uskokach i na bruku), a także znacznie zwiększa kontrolę nad pojazdem (np. na zakrętach i podczas zmiany pasa).

 

Zalety

  • Idealna równowaga pomiędzy komfortem, a bezpieczeństwem jazdy dzięki automatycznej regulacji siły tłumienia z dwoma charakterystycznymi krzywymi
  • Lepsze wrażenia z jazdy dzięki wysokiej przyczepności i precyzyjnemu prowadzeniu
  • Zwiększony komfort dzięki lepszemu zachowaniu się pojazdu, również na nierównych nawierzchniach
  • Zwiększone bezpieczeństwo przy bocznym wietrze i na zakrętach
  • Optymalna przyczepność na drodze
  • Zmniejszony hałas podczas jazdy
  • Lepsze tłumienie na drogach o zmieniającej się nawierzchni
  • Prosty i niedrogi montaż – bez zmiany sprężyny
  • Nie wymaga homologacji

– Amortyzatory BILSTEIN B6 to seria od lat doskonale znana i mechanikom i kierowcom. Jednak przy opracowaniu referencji dla kamperów zmieniono parametry produktów, co też wymaga przeprowadzenia licznych testów drogowych. Sprawdzano w nich zarówno zachowanie pojazdu podczas jazdy, zmianie pasa ruchu, pokonywania zakrętów i hamowania na różnej nawierzchni, jak też subiektywne odczucia grupy użytkowników – komentuje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Odpowiednie elementy montażowe

W gamie B1 BILSTEIN posiada odpowiednie elementy montażowe, osprzęt i części serwisowe.

Artykuł sponsorowany BILSTEIN

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!