Zapraszamy do nowego Centrum Szkoleniowego!

17 sierpnia 2022, 23:07

Dwa stanowiska serwisowe, podnośniki, profesjonalny sprzęt diagnostyczny, a także zaplecze socjalne oraz studio nagraniowe – takim wyposażeniem nowego Centrum Szkoleniowym w Czosnowie może pochwalić się Dział Szkoleń Inter Cars.

W pełni wyposażony obiekt został oddany do użytku zaledwie parę tygodni temu. Odbywać się w nim mogą szkolenia (https://intercars.com.pl/pl/szkolenia/) dotyczące m.in. diagnostyki, mechatroniki, kalibracji systemów kamer i radarów, geometrii kół, ogumienia, a także funkcjonowania samych warsztatów. Centrum pozwala na przeprowadzenie w komfortowych warunkach wykładów, dyskusji na tematy techniczne oraz w pełni praktycznego treningu na stanowisku serwisowym. Studio nagraniowe umożliwia z kolei transmisję szkoleń online oraz produkcję e-learningów (https://intercars.com.pl/pl/szkolenia/e-learning/).

Kompleksowa wiedza przekazana przez ekspertów…

Inter Cars współpracuje w obszarze szkoleń zarówno z dostawcami, jak i firmami specjalizującymi się w różnorodnych, kompleksowych treningach technicznych oraz szkoleniach dotyczących prowadzenia warsztatu samochodowego. Takie połączenie pozwala na przekazanie uczestnikom możliwie pełnego obrazu danego tematu – niezależnie czy jest to: diagnostyka akumulatora i układ rozruchu, serwis turbosprężarki, obsługa klienta czy obowiązki warsztatu wynikające z prawa do gwarancji.

i profesjonalny sprzęt do sprawdzenia na żywo

Centrum w Czosnowie to także bogato wyposażony show room wyposażenia warsztatowego oferowanego w sieci sprzedaży Inter Cars. Poza terminami szkoleń klienci mogą umówić się z w nim z przedstawicielem handlowym, aby na własne oczy obejrzeć przed zakupem, a nawet wypróbować, asortyment, którym są zainteresowani.

– Wydatek kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych na zaawansowane i wielkogabarytowe elementy wyposażenia warsztatowe to poważna i trudna dla firmy decyzja. Postanowiliśmy więc uczynić wszystko, aby nasi klienci mogli ją podjąć pewnie i świadomie. Dlatego też nasz nowy obiekt w Czosnowie to nie tylko miejsce szkoleń, ale również salon wystawowy z prawdziwego zdarzenia, w którym właściciele warsztatów mogą sprawdzić czy urządzenia, na które zwrócili uwagę w naszym katalogu, sprawdzą się w  ich firmie – wyjaśnia Marek Skałbania, Kierownik Działu Szkoleń Inter Cars.

Znajdź złoty środek z Inter Cars

Dynamicznie zmieniający się rynek motoryzacyjny wymaga od niezależnych warsztatów ciągłego doskonalenia się oraz zdobywania nowych kompetencji i uprawnień. Jednocześnie jednak ogromne skomplikowanie poszczególnych układów przekłada się na to, że trudno oczekiwać, żeby każdy serwis był w stanie uporać się ze wszystkimi problemami klienta.

– Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest połączenie kompleksowej obsługi i specjalizacji. Warsztat, który chce być konkurencyjny i ma ambicję powiększać swoje przychody, musi być w stanie uporać się z bardziej skomplikowanymi problemami, nawet jeśli ujawnią się podczas rutynowego przeglądu. W tym celu konieczne jest zdobywanie specjalistycznych kompetencji. Jednocześnie jednak nie warto sztywno ograniczać się do małego wycinka rynku. Specjalizując się turbosprężarkach, powinniśmy być w stanie naprawić awarie w innych układach, jeśli zdiagnozujemy je w aucie klienta, który pojawił się u nas z „gwiżdżącą turbiną”. Wierzę, że oferta szkoleń w Inter Cars pozwala taki złoty środek osiągnąć – deklaruje Marek Skałbania, Kierownik Działu Szkoleń Inter Cars.

– Niezależne warsztaty motoryzacyjne, czyli klienci Inter Cars potrzebują profesjonalnych szkoleń technicznych oraz kompetencyjnych, obejmujących wszystkie elementu prowadzenia takiego biznesu. Korzystając z przygotowanej dla nich oferty szkoleniowej będą lepiej przygotowani, aby spełnić oczekiwania klientów – pojawiających się w ich firmach w coraz nowocześniejszych samochodach – oraz sprostać różnorodnym obowiązkom administracyjnym – dodaje Sebastian Baber, Menedżer ds. Szkoleń Grupy Inter Cars.

Wybierz odpowiedni dla siebie temat i termin

Obok wydarzeń organizowanych w nowym Centrum w Czosnowie publikowane Inter Cars zaprasza warsztaty również do udziału spotkaniach w cyklu Show Car oraz w szkoleniach regionalnych.

Szkolenia regionalne odbywają się w filiach Inter Cars w całej Polsce oraz w świetnie wyposażonych pod kątem warsztatowym szkołach branżowych, biorących udział w programie Młode Kadry.

Show Car to natomiast cykl realizowany przez Inter Cars w Polsce i Europie. Organizowane w jego ramach szkolenia odbywają się w mobilnej, profesjonalnej sali szkoleniowej, ukrytej w ciężarowych naczepach przewożonych przez klasycznego amerykańskiego Frightlinera i nowoczesnego Forda F-Max. Każda wizyta takiego zestawu w nowym miejscu to kilka dni skrupulatnie dobranych treningów z umiejętności technicznych, wykładów z wiedzy specjalistycznej oraz szkoleń biznesowych.

Kalendarz szkoleń dostępny jest na stronie szkolenia.intercars.com.pl.  Zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji mechanicy i właściciele warsztatów znajdą tam pełną ofertę Działu Szkoleń oraz linki umożliwiające zapisanie się na każde organizowane szkolenie.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Hanna, 18 sierpnia 2022, 9:43 3 -4

w centrum szkoleniowym brandy powinny być zamaskowane - bo to raczej centrum reklamowo - marketingowe ?

Odpowiedz

klient, 18 sierpnia 2022, 16:22 5 0

InterTeam już od dawna ma Akademię Techniczną która niczym nie odstaje.

Odpowiedz