Nowa linia projektowa MEYLE – części neutralne dla klimatu

20 czerwca 2022, 9:23

W 2002 r. firma MEYLE zaprezentowała pierwszą zoptymalizowaną technicznie część MEYLE HD. Z okazji 20-lecia hamburski producent wyznacza nowy kierunek rozwoju swojej linii produktowej HD: na wrześniowych targach Automechanika zaprezentowane zostaną nowości do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jako pierwszy producent na rynku IAM, MEYLE przedstawi całą linię produktową z obszaru zawieszenia i układu kierowniczego, która jest neutralna dla klimatu.

W 2002 r. firma MEYLE powołała do życia linię produktową HD, aby doskonalić technicznie niedopracowane części oryginalne własnymi pracami inżynierskimi – aby były bardziej trwałe i ekologiczne. Na te części firma MEYLE jako pierwsza na rynku dawała czteroletnią gwarancję i robi to do dzisiaj. Od tej pory asortyment części HD cały czas rośnie. Obecnie w katalogu MEYLE znajduje się ponad 1650 części zamiennych o jakości HD i co roku dochodzą nowe. Wraz ze strategicznym wejściem z rozwiązaniami HD na rynek pojazdów hybrydowych i elektrycznych i zapowiedzią pierwszej na rynku IAM neutralnej dla klimatu linii produktowej w obszarze zawieszenia i układu kierowniczego MEYLE wyznacza, z okazji jubileuszu, nowy kierunek swojego rozwoju. Jest jednym z pierwszych producentów w branży IAM, który zwraca uwagę na przyszłe wymagania klientów i rynku w obszarze zrównoważonego rozwoju i podkreśla znaczenie związków techniki i zrównoważonego rozwoju dla MEYLE jako przedsiębiorstwa.

– Kochamy technikę i umiemy znaleźć nawet drobne słabe punkty – tak opisuje Stefan Bachmann, kierownik sekcji zawieszenia i układu kierowniczego, co kryje się za pojęciem HD.  – Rozmontować, przeanalizować, zoptymalizować technicznie, przetestować i oddać do produkcji. To nasza wieloetapowa zasada MEYLE HD, której efektem jest nowa część MEYLE HD. Po prostu nie potrafimy inaczej, niż przyglądać się dokładnie. Z zasady.

Szczególny moment w trakcie skomplikowanego procesu optymalizacji nadchodzi dla inżynierów wtedy, gdy po rozpoznaniu słabego punktu, żmudnym dochodzeniu przyczyn, pracy rozwojowej i licznych testach powstaje pierwszy prototyp. Seryjna produkcja, którą hamburski producent prowadzi w dużej części we własnych zakładach produkcyjnych, i właściwa premiera nie kończą wcale tego procesu. Zawsze jest następne wyzwanie, które motywuje inżynierów. Inne interesujące relacje, wywiady i filmy na temat zasady MEYLE HD i kampanii jubileuszowej będą przez cały jubileuszowy rok publikowane z hashtagiem #HD20YRS na Instagramie, Facebooku, LinkedIn i w innych kanałach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!