Inaczej ubieramy się do pracy, inaczej do opery, a jeszcze w innym stroju uprawiamy sport – bo ubiór powinien być dopasowany do charakteru naszej aktywności. Podobnie pozornie standardową żarówkę halogenową można dobrać o rodzaju samochodu i specyfiki jazdy danego kierowcy. Zobacz, jak szerokie możliwości daje gama oświetlenia halogenowego Philips.
Jak bardzo mogą różnić się żarówki halogenowe, które – zgodnie z homologacją – pobierają dokładnie taką samą ilość prądu? Trwałością, jasnością i kolorem światła – oraz ceną. Jak wygląda to w praktyce?
Piotr jest kierowcą taksówki. Każdego dnia pokonuje samochodem nawet 250 kilometrów, ale 90% jego przejazdów odbywa się w mieście. Nawet nocą jezdnie są oświetlone latarniami, dlatego jakość oświetlenia drogi nie jest priorytetem. Piotr zdecydowanie bardziej doceni długą żywotność żarówki tak, by nie tylko ograniczyć koszty kolejnych kompletów, ale i nie tracić czasu na ich wymianę. Żarówki Philips LongLife EcoVision działają sprawnie przez ponad 1500 godzin, co odpowiada nawet 80 tys. km pokonanych w ruchu miejskim.
Joanna ma nowoczesne, kompaktowe auto miejskie, którego wyższe wersje mają już oświetlenie LED. Standardowa żarówka halogenowa ma temperaturę barwową ok. 2800K poniżej, więc jej światło jest nieco żółtawe. Żarówki Philips WhiteVision zapewniają bielsze światło o temperaturze 3700K. Dzięki temu samochód Joanny wygląda po zmroku stylowo i nowocześnie.
Skoro mowa o stylu, można pójść krok dalej. Unikalne na rynku żarówki Philips ColorVision wyróżnia tworząca się wewnątrz reflektora kolorowa poświata – niebieska, żółta, zielona lub fioletowa. Jednocześnie światło na drodze jest wciąż białe, zatem wszystko odbywa się zgodnie z przepisami. Otwiera to jednak zupełnie nowe możliwości personalizacji samochodu w taki sposób, by wyróżniał się na drodze.
Barbara ma własną firmę i jej praca wymaga częstych podróży. Każdego dnia jest w trasie, a zimą szybko zapada zmrok. Dla własnego bezpieczeństwa Barbara potrzebuje dobrego oświetlenia, aby jak największy zasięg świateł dał jej maksymalnie dużo czasu na reakcję. Żarówki Philips X-tremeVision zapewniają aż 130% jaśniejsze światło w porównaniu do wymaganego prawem minimum. Oczywiście, coś za coś – trwałość jest nieco mniejsza (450 godzin), natomiast poziom bezpieczeństwa jazdy poza terenem zabudowanym, bez porównania większy.
Z kolei Szymon to entuzjasta sportów motorowych, a starannie utrzymany samochód ma ponad 200 koni pod maską. Każdą modyfikację auta poprzedził dokładnym sprawdzeniem parametrów nowego elementu. Właśnie w ten sposób Szymon wybrał Philips RacingVision – jedyne na rynku żarówki o jasności o 150% większej od dopuszczalnego minimum. Ich światło ma barwę 3500K, dzięki czemu auto wyróżnia się jaskrawymi, białymi reflektorami współgrając ze sportowym charakterem całości.
– W profesjonalnym warsztacie dobór oświetlenia samochodowego zawsze powinno poprzedzić pytanie, w jaki sposób klient korzysta ze swojego samochodu, czy używa pojazdu do częstych podróży służbowych, a może eksploatuje go głównie w dobrze doświetlonym terenie miejskim. Dopiero ten stan wiedzy umożliwia przedstawienie kompleksowej oferty producenta i dobór odpowiedniego oświetlenia samochodowego – podsumowuje Tarek Hamed, Marketing Manager CE firmy Lumileds.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
...c., 14 listopada 2017, 9:45 0 0
Żarówka H-7 jaka by nie była, jest żarówką nieudaną. Mając na uwadze trudności w wymianie oświetlenia w nowych autach jest to porażka konstrukcyjna.
Odpowiedz