Drugie życie beczek PETRONAS

, 12 marca 2020, 11:45

Beczki po oleju można wykorzystać do nietypowych celów, tworząc z nich np. krzesła, stoliki kawowe czy grille ogrodowe. PETRONAS wspólnie z dwoma młodymi rzemieślnikami z Cremony stworzył kolekcję mebli, których głównym elementem są właśnie beczki. Dzięki temu zyskały one drugie życie.

Metalowe beczki po oleju są wykorzystywane do tworzenia mebli już od lat 50. XX wieku. Jest to okazja do eksperymentowania, a efekty są czasem niekonwencjonalne. Wykorzystanie beczek w takim celu idealnie wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i jest zgodne z duchem „zero waste”.

Dzięki swoim rozmiarom, beczka po oleju daje mnóstwo możliwości. Stoły z beczką jako podstawą są chyba najbardziej znane, ale można także stworzyć z niej rozmaite pojemniki, doniczki na kwiaty i wiele innych. Oczywiście, zanim beczka zostanie wykorzystana jako mebel, trzeba ją dokładnie opróżnić i umyć. Dystrybutorzy marki PETRONAS doskonale zdają sobie z tego sprawę i postępują zgodnie z procedurami.

Meble z beczek po oleju PETRONAS to wspólny pomysł działu marketingu marki i dwóch młodych, pomysłowych rzemieślników, którzy zaprojektowali i stworzyli z nich przedmioty. Fotele, krzesła, stoliki kawowe, stół do gry w piłkarzyki, stolik pod gramofony czy grille – każda beczka została w przemyślany sposób zmieniona.

Efekty projektu będzie można zobaczyć podczas targów i innych imprez, na których będzie obecna marka PETRONAS. Dzięki meblom z beczek wystrój stoisk będzie spójny wizualnie, a same eksponaty będą przypominać o tym, jak istotny jest recykling i dbałość o środowisko.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Michał, 13 marca 2020, 20:20 0 -1

Niesamowite odkryli Amerykę, tylko ile był warty grant na to cudo????

Odpowiedz