Coraz szersza oferta retrofitów OSRAM

12 września 2022, 16:01

Firma OSRAM postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i poszerzyła ofertę zamienników reflektorowych żarówek halogenowych. Obok produktów linii Night Breaker LED, które można legalnie stosować w niektórych pojazdach m.in. w Niemczech, Austrii, Chorwacji producent oferuje także lampy LED do świateł mijania i drogowych pod nazwą LEDriving HL. Portfolio tych drugich zostało właśnie znacznie poszerzone.

Najnowsza gama LEDriving HL została podzielona na trzy rodziny: Easy, Bright oraz Intense.

Dzięki temperaturze barwowej 6000 K i bardzo kompaktowej konstrukcji, retrofity OSRAM LEDriving HL to proste rozwiązanie do modernizacji oświetlenia reflektorów samochodowych, które zapewnia stylowy wygląd i doskonałą jasność. Są przy tym znacznie trwalsze od żarówek. Jaśniejsze światło przekłada się na większy zasięg reflektorów, co ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa – kierowca może wcześniej dostrzec znaki drogowe czy przeszkody na drodze.

Gama retrofitów LEDriving HL Easy, jak sama nazwa wskazuje, to produkty, których montaż w samochodzie jest bardzo łatwy i nie są przy tym wymagane żadne adaptery ani dodatkowe akcesoria. Ich cechą charakterystyczną jest to, że trzonek i wymiary są identyczne jak tradycyjnych żarówek. Retrofity LEDriving HL Easy to niezwykle kompaktowy zamiennik LED dla konwencjonalnych żarówek halogenowych w typach H7/H18, H4/H19 i H15. O to, by retrofity nie przegrzewały się w czasie pracy dba wbudowany, szybki wentylator.

 

OSRAM LEDriving HL Bright

LEDriving HL Bright to niezwykle szeroka gama produktów, są w niej retrofity zastępujące takie żarówki, jak: H1, H4/H19, H7/H18, H8/H9/H11/H16, HB3/H10/HIR1, HB4/HIR2 oraz H13. Zależnie od typu strumień świetlny waha się od 1100 do 1900 lumenów. Główna cecha, wyróżniająca tę gamę produktów to do +300% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym dla źródeł halogenowych. Dzięki dołączonemu w zestawie uniwersalnemu pierścieniowi mocującemu te zamienniki żarówek pasują do bardzo wielu reflektorów, zarówno świateł drogowych, jak i mijania. retrofity LEDriving HL Bright są objęte 4-letnią gwarancją.

Na szczycie nowej gamy LEDriving HL są produkty o nazwie Intense – to źródła generujące najjaśniejsze światło spośród wszystkich lamp LED OSRAM. Te retrofity są dostępne w dwóch typach – H4/H19 i H7/H18. Wytwarzają światło jaśniejsze nawet do 350% w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112. Strumień świetlny to aż 1350/1900 lumenów (dla światłeł mijania i drogowych w przypadku typu H4/H19) i aż 2000 lm dla H7/H18. Produkty linii LEDriving HL Intense są objęte 5-letnią gwarancją.

Wszystkie produkty linii LEDriving HL, podobnie jak inne retrofity, mają czarne opakowania. By łatwiej było odróżnić poszczególne rodziny firma OSRAM wprowadziła dodatkowe oznaczenie w postaci symboli słońca – jeden to wyróżnik serii Easy, dwa – Bright, a trzy – Intense. Należy pamiętać, że retrofitów LEDriving HL nie można stosować w pojazdach, poruszających się po drogach publicznych. Nie ma za to przeszkód, by zakładać je np. w samochodach off-road.

Opublikowane przez: MotoFocus.pl
Artykuł sponsorowany OSRAM

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ToTheHorizonPL, 9 marca 2023, 20:57 0 0

LEDy OSRAM H7 są źle zaprojektowane, nie mieszczą się w niektóre oprawy (np. motocyklowe). Średnica trzpienia LEDa OSRAM LEDriving HL H7 (tzw. podstawy), pod którą kryje się miniwentylator, jest o 0.5mm za duża i nie można ich zamontować, otwór w niektórych oprawach jest nieznacznie mniejszy. Nie da się ich zmodyfikować (np. tocząc tę średnicę), ponieważ po zewnętrznej stronie trzpienia przechodzi taśma zasilająca. I teraz — gdyby się udało ją włożyć w otwór oprawy — to czy od drgań ta taśma się nie przetrze i nie spowoduje zwarcia? Oprawa jest z aluminium, więc to bardzo prawdopodobne.

Odpowiedz

ToTheHorizonPL, 9 marca 2023, 20:59 0 0

dotyczy wersji EASY, nie wiem jak z innymi.

Odpowiedz