Dobre oświetlenie to łatwiejsza praca w warsztacie

12 września 2022, 15:54

Firma OSRAM stale unowocześnia gamę lamp warsztatowych LEDinspect. Dziś oferuje kilkanaście modeli o różnych parametrach i przeznaczeniu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji lampy pomogą oświetlić każdy miejsce pracy przy samochodzie. Niedawno rodzinę LEDinspect uzupełniło kilka nowych produktów.

Lampy LEDinspect to wszechstronne narzędzia do precyzyjnej pracy. Indywidualna konstrukcja każdego produktu jest dopasowana do różnorodnych zadań. Posiadają zginane i obrotowe części tak, aby można było skierować światło tam gdzie jest potrzebne. Ponadto można w nich regulować natężenie strumienia świetlnego dostosowując jasność do swoich preferencji. Wskaźnik naładowania baterii podpowie, kiedy należy lampę doładować, a praktyczne magnesy i haczyki ułatwią pracę.

Przy pracy w trudno dostępnych miejscach najlepiej sprawdzą się lampy o wąskich głowicach. W ofercie OSRAM są to produkty LEDinspect Fast Charge Pro 500, Slim 500, Slim Max 1000, Pocket 200, Pocket Pro 400 czy Pocket B200. Każda z nich ma także funkcję latarki – w tym trybie strumień świetlny wynosi od 40 do 100 lm, a jego maksymalna wartość jest zawarta w nazwie modelu. Czyli np. w przypadku lampy Slim 500 wynosi on 500 lm. Czas pracy po naładowaniu akumulatora sięga nawet 10,5 h (w przypadku lampy Slim Max 1000). Wszystkie wyżej wymenione lampy można ładować przy pomocy kabla USB-C (wyjątkiem jest lampa Pocket B200, która wymaga trzech baterii AAA). Lampy są oczywiście odporne na wnikanie kurzu i wody oraz na uderzenia.

Kolejną grupą lamp są produkty o bardziej „tradycyjnym” kształcie – Fast Charge Pro 500, Twist 250, Max 500 i Mini 250. Podobnie jak w przypadku wymienionych wcześniej lamp liczba w oznaczeniu to maksymalny strumień świetlny. Lampę Fast Charge Pro 500, jak sama nazwa wskazuje, można błyskawicznie naładować – zajmuje to tylko 60 minut. Po naładowaniu może ona pracować do 7 godzin.

W ofercie OSRAM znajdują się także lampy warszatowe, które służą do oświetlenia większej powierzchni, np. komory silnikowej czy podwozia. W tej grupie znajdziemy trzy produkty – znany i ceniony przez mechaników Bonnet 1400 i dwie lampy, które nie wymagają zasilania do pracy – Utility 1000 i Rechargeable Underbonnet Light. Maksymalny strumień świetlny waha się od 1000 do 1400 lumenów.

Lampa OSRAM Rechargeable Underbonnet Light

W nowej gamie poza tzw. czołówką Headtorch 250 jest drugi produkt tego typu – Flexible Head Torch i lampa zakładana na szyję – Wearable Neck Light. Zależnie od modelu maksymalny strumień świetlny wynosi 115, 250 lub 265 lumenów, a lampy po naładowaniu mogą pracować od 4,5 do 6 godzin.

OSRAM Flexible Head Torch
Artykuł sponsorowany OSRAM

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!