EUROREPAR wprowadza na rynek drugą generację opon letnich Reliance

17 marca 2022, 8:00

Idąc za sukcesem pierwszej generacji, która zadebiutowała niespełna 3 lata temu, Eurorepar aktualizuje i rozszerza swoją ofertę opon letnich Reliance. Nowa, druga generacja opon Reliance jest zoptymalizowana pod względem liczby oferowanych produktów, gama została jednak rozszerzona i obecnie obejmuje również opony dla lekkich pojazdów dostawczych i SUV-ów. Nowe opony cechuje zwiększona trwałość i dlatego mogą one być atrakcyjną propozycją dla flot użytkujących jednocześnie samochody osobowe, dostawcze i z napędem na cztery koła.

– Od chwili wprowadzenia na rynek nasza gama opon Eurorepar Reliance zyskuje coraz większą popularność wśród profesjonalistów poszukujących produktu w atrakcyjnej cenie, który odpowiada potrzebom ich klientów. – wyjaśnia Yann Le NY, odpowiadający m.in. za ofertę opon Eurorepar w Grupie Stellantis. – Ponad rok temu rozpoczęliśmy prace nad drugą generacją opon letnich Reliance. Nie tylko spełniają one potrzeby, o których mowa powyżej – ich kluczową zaletą jest jeszcze większa wydajność, dzięki czemu mogą one być pozycjonowane w klasie średniej „optimum” rynku opon. Asortyment obejmuje teraz również produkty dla segmentu kompaktowych SUV-ów, który od 15 lat nieustannie się rozwija, jak również dla segmentu lekkich samochodów dostawczych, który ma duży potencjał rynkowy i wciąż znajduje się w fazie wzrostu. Nowa generacja opon letnich Eurorepar Reliance zachowuje wszystkie atuty poprzedniej gamy: jest ciekawą ofertą dla serwisów pod względem cenowym, ale także pod względem logistyki i dostępności, dzięki czemu może zachować konkurencyjność na bardzo nasyconym trudnym rynku. Z perspektywy klientów opony te są gwarancją zrównoważonej jakości i wydajności w bardzo atrakcyjnej cenie.

Rozszerzona i uproszczona gama rozmiarów

W skład nowej, drugiej generacji opon letnich Reliance wchodzą 32 nowe rozmiary. Gama liczy łącznie 55 produktów (w porównaniu do 48 w przypadku poprzedniej). Dzięki właściwie dobranym indeksom prędkości i obciążenia, opony Eurorepar mogą być zastosowane bezpośrednio lub jako zamiennik do 119 rozmiarów pojawiających się zarówno w nowych modelach samochodów (np. SUV Peugeot 2008), jak i w tych starszych (np. Toyota Yaris II).

Nowa gama opon letnich Eurorepar Reliance jest dostępna w rozmiarach od 13 do 19 cali i obejmuje produkty dla samochodów osobowych, lekkich dostawczych oraz SUV-ów. W jej skład wchodzą 3 różne typy bieżników, dostosowane do różnych rodzajów pojazdów i różnych sposobów eksploatacji:

  • Opony symetryczne o niewielkich rozmiarach (PK45), do stosowania w większości normalnie eksploatowanych samochodów miejskich.
  • Opony asymetryczne o profilu 60 lub niższym (PK05), przeznaczone do użytku w samochodach większych o wyższych osiągach, a także w małych SUV-ach.
  • Opony przeznaczone do lekkich samochodów dostawczych (PV05) ze wzmocnioną osnową, która zwiększa ich wytrzymałość i żywotność.

Zwiększona wydajność

Opony letnie Reliance drugiej generacji wytwarzane są przez jednego z czołowych, światowych producentów zgodnie ze specyfikacją opracowaną przez inżynierów Stellantis. W ich produkcji zastosowano nową mieszankę gumową zapewniającą zoptymalizowaną pracę bieżnika, dzięki czemu uzyskano:

  • lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni, co zwiększa bezpieczeństwo (klasa „B” na nowych etykietach UE w porównaniu do klasy „C” w przypadku opon poprzedniej generacji dla wymiarów > 16”),
  • krótszą drogę hamowania (-2,60 m w porównaniu z oponami poprzedniej generacji dla rozmiaru 205/55 R16),
  • wyższy poziom komfortu dzięki redukcji hałasu.

Identyfikacja i dostępność: kluczowe zalety

Łatwa identyfikacja produktów pozostaje jednym z głównych atutów oferty, bardzo ważnym z punktu widzenia potencjalnych klientów. Dlatego grupa Stellantis od kilku lat rozwija aplikację Service Box – portal służący m.in. do zamawiania on-line części zamiennych i innych artykułów. W Service Box znajduje się specjalny katalog opon, w którym można łatwo znaleźć informacje o rozmiarach czy cenach opon Eurorepar Reliance, a także sprawdzić ich dostępność w magazynie DISTRIGO i złożyć na nie zamówienie.

– Rozszerzona gama opon letnich Eurorepar Reliance 2. generacji obejmuje obecnie 55 referencji i jest dostępna w większości magazynów Distrigo w całej Europie (w tym w magazynie Distrigo w Natolinie w Polsce). Dzięki temu dostawa zamówionych opon do serwisu może zostać sprawnie zrealizowana – podsumowuje Yann Le NY.

Wideo wprowadzające do gamy opon letnich Eurorepar Reliance 2. generacji:

Eurorepar to dostępna w ponad 100 krajach gama produktów motoryzacyjnych (części zamienne, akcesoria, opony, oleje, materiały eksploatacyjne itp.) Grupy Stellantis, przeznaczonych do obsługi i naprawy samochodów różnych marek 3-letnich lub starszych. Gama Eurorepar obejmuje ponad 15 000 referencji, dzięki czemu jest jedną z najszerszych dostępnych na rynku. W optymalny sposób łączy ona jakość, przystępną cenę oraz wydajność i jest idealną odpowiedzią na potrzeby serwisów branży motoryzacyjnej.

Po więcej szczegółów na temat opon EUROREPAR Reliance drugiej generacji:

Informacje dotyczące zamówień uzyskasz w Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 500 94 72 lub pod adresem email czesci@distrigo.com.pl oraz na stronie: distrigo.com.pl

Artykuł sponsorowany EUROREPAR

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!