Oleje Gulf fabrycznym wyposażeniem samochodów McLaren

, 31 stycznia 2022, 8:47

Gulf Oil ogłasza, że produkt Formula Elite jest obecnie oficjalnym olejem fabrycznym wykorzystywanym do napełniania silników wszystkich samochodów McLaren, które będą opuszczać fabrykę McLarena w Woking Surrey w Anglii.

gulf mclaren

W ramach długoterminowego partnerstwa firma McLaren Automotive zapewni również swoim klientom dostęp do produktu Gulf Formula Elite jako preferowanego oleju silnikowego do stosowania w swoich samochodach.

Zespoły technologiczne Gulf Oil i McLaren Automotive wspólnie pracowały nad stworzeniem i przetestowaniem takiego oleju silnikowego, który zapewni najwyższą ochronę, pracujących nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, wysokowydajnych silników V8 i V6 McLarena, aby zagwarantować efektywność tych sportowych jednostek.

Gulf Formula Elite wykorzystuje technologię Thermoshield, aby sprostać wymaganiom McLarena w zakresie osiągów i wydajności, tworząc powłokę na wszystkich krytycznych częściach silnika, co skutecznie poprawia ochronę przed zużyciem. Gulf Formula Elite utrzymuje optymalną temperaturę, pomagając rozpraszać ciepło, zapobiegając pogarszaniu się stanu oleju i pomagając zapewnić lepszą kontrolę tworzenia się osadów.

– Nasze partnerstwo techniczne z McLaren Automotive pozwala spółce Gulf Oil zaoferować swoje wysoce specjalistyczne i światowej klasy możliwości badawczo-rozwojowe które skutecznie przyspieszają rozwój wysokowydajnych technologii, takich jak produkt Gulf Formula Elite – mówi Mike Jones, dyrektor generalny Gulf Oil International.

– Wieloletnia współpraca McLarena i marki Gulf polega na doskonałości technicznej umożliwiającej wysokie osiągi, dlatego cieszymy się, że nasi klienci korzystający z samochodów sportowych McLaren doświadczą i skorzystają z jakości produktu Gulf Formula Elite – mówi Gareth Dunsmore, dyrektor ds. marketingu w McLaren Automotive.

Związek marki Gulf z McLaren rozpoczął się w 1968 roku i był kontynuowany zarówno w Formule 1, serii Can-Am, w której zespół wygrał ponad 40 wyścigów, jak i w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1990 roku, na czele ze słynnym McLarenem F1 GTR. Dwie kultowe marki motorsportu połączyły się ponownie w lipcu 2020 roku.

Gulf Oil będzie również widoczny na imprezach dla klientów PURE McLaren Automotive oraz w sieci detalicznej McLaren Automotive, która obecnie liczy ponad 100 punktów dilerskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!