Nowe centrum logistyczne VIEROL AG

15 listopada 2021, 9:59

Po zaledwie rocznym okresie budowy firma VIEROL AG uroczyście otworzyła swoje nowe centrum logistyczne WERK II w Rastede. Dzięki rozszerzeniu działalności w nowej lokalizacji możliwa stanie się optymalizacja logistyki części zamiennych oferowanych przez międzynarodowego dystrybutora części samochodowych.

– Oczekujemy, że nowe centrum logistyczne zapewni nam znaczną przewagę konkurencyjną – mówi prezes zarządu Mirja Viertelhaus-Koschig. – Nasz dotychczasowy magazyn WERK I pracuje obecnie na granicy swoich możliwości. Dzięki WERK II chcemy skuteczniej realizować nasze ambitne cele rozwojowe i jeszcze lepiej spełniać życzenia klientów – kontynuuje Mirja Viertelhaus-Koschig.

Nowe centrum logistyczne znajduje się na działce o powierzchni ok. 20. 000 m² – w odległości zaledwie 600 metrów od pierwszego magazynu. WERK II pokazuje przywiązanie do lokalizacji w Rastede i idzie w parze ze znaczną poprawą dostępności towarów i terminowości dostaw do klientów.

VIEROL AG: magazyn z wysokim stopniem automatyzacji

Nowy budynek jest nowoczesną konstrukcją: innowacyjna koncepcja energetyczna obejmuje całkowite zasilanie energią ze źródeł odnawialnych. Własna, przyjazna dla środowiska energia elektryczna jest pozyskiwana za pomocą systemu fotowoltaicznego, a własna elektrociepłownia wytwarza dodatkowo energię elektryczną i cieplną za pomocą biogazowni. Koncepcję zrównoważonego rozwoju dopełnia inteligentna koncepcja wentylacji z odzyskiem ciepła oraz oświetlenie wyłącznie lampami LED.

Osiągając wartość inwestycji w łącznej kwocie 20 milionów euro, WERK II oferuje na ok. 10 000 m² powierzchni hali miejsce na 12 600 palet w magazynie wysokiego składowania oraz kolejne 969 miejsc składowania palet w specjalnym magazynie wysokiego składowania dla artykułów o szybkiej rotacji. Ponadto magazyn jest wyposażony w pięciopiętrowy system regałów półkowych z 91 247 miejscami składowania oraz zapewnia wysoki stopień automatyzacji techniki przenośnikowej. Długość linii przenośnikowej wynosi łącznie ok. 580 m. Zainstalowano między innymi cztery przenośniki pionowe o skoku ok. 12,8 m oraz automatyczny magazyn małych części (AKL) na ok. 480 pojemników. VIEROL AG oferuje teraz łącznie 25 000 miejsc paletowych i 128 000 miejsc składowania w systemach regałów półkowych.

Magazyn Vierol AG

W przyszłości z nowego magazynu Werk II będzie wysyłanych na cały świat ponad 50 000 części zamiennych do pojazdów mechanicznych. Istniejące centrum logistyczne zostanie przekształcone na centrum usługowe w celu rozwoju i konfekcjonowania produktów. Firma VIEROL AG nie kryje swojego optymistycznego spojrzenia w przyszłość: dzięki zakupowi sąsiedniej działki do dyspozycji jest kolejne 13 000 m², które w ciągu najbliższych lat umożliwią kompleksową rozbudowę WERK II i sprawią, że będzie on w stanie sprostać rosnącej liczbie zamówień.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!