Moc możliwości! Czyli oferta Kärcher wzięta „na warsztat”

14 października 2021, 10:02

W każdym warsztacie samochodowym z pewnością jest co czyścić. Specyfika pracy sprawia, że mamy tu do czynienia z wieloma rodzajami zabrudzeń takimi jak oleje, smary czy inne, głównie tłuste, zabrudzenia, ale nie tylko takie. Mamy więc duże wyzwanie.  Bo w wysokiej klasy, profesjonalnym warsztacie czysto być po prostu musi. Od tego zależy jego renoma oraz komfort i bezpieczeństwo zatrudnionych pracowników. W kwestii tak ważnej z punktu widzenia prowadzenia biznesu, jaką w motoryzacji jest czystość naprawdę nie warto eksperymentować. Zwłaszcza, że od początku października do końca roku lider branży utrzymania czystości – Kärcher ma ciekawa propozycję dla wszystkich przedstawicieli motoryzacji. Właśnie dlatego warto zapoznać się z jesienna ofertą na urządzenia wysokociśnieniowe, odkurzacze uniwersalne i inne przydatne maszyny czyszczące dostępne w atrakcyjnych zestawach z osprzętem, który znacznie zwiększa ich zakres zastosowań.

Ciśnienie wody ma moc!

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher wyposażone w pistolety Easy Force, w których spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru drobna zmiana, sprawia ogromna różnicę i podnosi znacząco komfort pracy. Do tej pory spust trzeba było stale naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie mięśni . Teraz w pistolecie EasyForce posłużymy się nasadą dłoni. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie, gdyż wykorzystuje siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu. Tym samym siła potrzebna do kontrolowania lancy zostaje przeniesiona ze słabszych i łatwo męczących się mięśni dłoni na  o wiele silniejsze i bardziej wytrzymałe partie mięśniowe ramion. Jest to unikatowe rozwiązanie na rynku. Tylko w Kärcher.

W ofercie Moc możliwości przedstawiamy kilka naszych urządzeń wysokociśnieniowych bez podgrzewania wody – HD. Warsztatom warto polecić szczególnie jedno z nich: HD 5/15 C. dlaczego właśnie ono na pewno zwróci uwagę wszystkich fachowcom z branży moto? Zobaczmy!

 

W linii HD kompakt, której przedstawicielem jest HD 5/15 C, główny nacisk położono na zmniejszenie wymiarów oraz wagi urządzenia. Jest ono ze względu na swój niewielki rozmiar oraz wagę bardzo mobilne, może pracować wszędzie tam gdzie trudno dotrzeć, lub często trzeba pracować w różnych miejscach. Dodatkowe uchwyty dają możliwość transportu urządzenia wraz z dodatkowym wyposażeniem. Urządzenie potrafi  pracować w pozycji zarówno pionowej jak i poziomej. Mosiężna głowica pompy oraz automatyczny system redukujący ciśnienie wpływają na wydłużenie żywotności urządzenia. Naprawdę ten model jest jak to mówią „nie do zdarcia”. Duży filtr wody zabezpiecza pompę przed zanieczyszczeniami. W standardzie pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force z obrotową lancą, 10 m wąż wysokociśnieniowy i dysza trójstopniowa manualna. Technologia EASY!Force redukuje siłę potrzebną do utrzymania spustu pistoletu do zera. Tak, nie wkradł się błąd. Praca urządzeniem nie jest w ogóle męcząca. Dodatkowo urządzenie posiada system mocowania wyposażenia EASY!Lock pozwalający 5x szybciej zmieniać wyposażenie niż tradycyjny system gwintów.

Przy zakupie tego urządzenia w zestawie znajdziesz również dwa środki czyszczące: RM 31 eco oraz RM 81 eco  i dodatkowo dwa kanistry.

W warsztacie sprawdzi się także, zwłaszcza teraz w dobie pandemii, urządzenie HDS, czyli urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody. Polecić motoryzacji  warto  HDS 8/18 C. Zauważmy jednak najpierw  pewną, uniwersalną prawidłowość. Energia cieplna przyspiesza proces czyszczenia. Zawsze. Można to obserwować na przykład gdy myjemy ręce z tłustych zabrudzeń. Zimną wodą jest trudno, nawet jeśli korzystamy z mydła. Natomiast ciepła woda radzi sobie z brudem lepiej i szybciej. Dlatego właśnie nasze urządzenia HDS, które podgrzewają wodę są tak skuteczne. Gdzie jak gdzie, ale w warsztacie samochodowym bardzo wiele jest zabrudzeń tłustych, olejowych i smarów. Poza tym urządzenie HDS może pracować w trybie pary, a wtedy skutecznie usuwa z powierzchni wszelkie patogeny w tym koronawirusa. Przy zakupie tego modelu w zestawie też: lanca pianowa, środek czyszczący RM 81 eco, dwa szybko złącza oraz kanister.

Nieustraszeni pogromcy brudu!

Urządzeniami, które bardzo dobrze sprawdzą się w branży motoryzacyjnej są również odkurzacze uniwersalne. Zbierają zarówno wodę,  która jest wszechobecna podczas napraw samochodów, jak i zabrudzenia suche, w tym różnego rodzaju pyły. W ofercie znajduje się prawdziwy pogromca zabrudzeń: NT 30/1 Tact Ap L to naprawdę mocny zawodnik. System TACT sprawia, że nawet zasysanie dużej ilości pyłu nie powoduje spadku siły ssącej. Polega to na tym, że w stałych interwałach czasowych filtr jest przedmuchiwany przez silny strumień powietrza zwrotnego, tym samym jest oczyszczany i urządzenie nie traci mocy i nie zapycha się. Płaski filtr falisty umieszczony jest w specjalnej kasecie, dzięki temu wymiana następuje bez kontaktu z zabrudzeniami a filtr jest chroniony przed uszkodzeniem podczas ciężkiej pracy.

Odkurzacz wyposażony jest w nowe, ergonomiczne akcesoria: kolanko ssawkę, wąż i rury. Zbiornik tego pogromcy zanieczyszczeń ma pojemność 30 l. Do tego modelu odkurzacza otrzymasz też: wąż przedłużający o długości 2,5 metra.

Odkurzacze uniwersalne nie tylko poradzą sobie z czystością w warsztacie, ale również idealnie nadają się do czyszczenia pojazdów, dzięki dostępności licznych akcesoriów możemy z powodzeniem odkurzać tapicerki i fotele samochodowe.

Odstaw miotłę w kąt!

Teren przed warsztatem i wokół niego, to wizytówka Twojego warsztatu. Jak zadbać o jego czystość? Zamiatarką! Naprawdę, odstaw miotłę w kąt! Zamiatarką poradzisz sobie z tym zadaniem nawet pięć razy szybciej. I to bez bolących pleców, bez zmęczenia. Powiedźmy sobie szczerze: szkoda czasu i pracy Twoich mechaników na bieganie z miotłą i  manualne zamiatanie, gdy w tym czasie mogliby zajmować się swoją właściwą pracą.

W ofercie znajduje się świetna ręczna zamiatarka: KM 70/15 C. Polecamy ją do każdego warsztatu samochodowego z czystym sumieniem. Dołączony do niej jest chwytak do śmieci.

Charakteryzuje się cichą pracą, trwałą i prostą konstrukcją oraz wyjątkową łatwością obsługi. Trwała, prosta i niezawodna konstrukcja maszyny, sprawia że jest ona niemal całkowicie bezawaryjna. Mocna rama z tworzywa sztucznego oraz zbiornik zanieczyszczeń są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Szczotki zamiatające napędzane są przez oba koła tylne, co umożliwia skuteczne zamiatanie także podczas zakręcania. Szczotka boczna zwiększa szerokość roboczą urządzenia oraz umożliwia zamiatanie przy ścianach i krawężnikach. Wygoda obsługi przekłada się na regulowane położenie uchwytu prowadzącego. Dzięki temu można go dopasować do wzrostu osoby obsługującej – zero bólu pleców podczas zamiatania.

W naszej ofercie znajdziesz też profesjonalną parownicę SG 4/4, która pozwala eliminować koronawirusa z powierzchni bez użycia chemii. Samą gorącą parą. W obecnych czasach warto z pewnością rozważyć i ten zakup. Dodatkowo w warsztacie nadaje się ona do detailingu, czyszczenia dogłębnego części auta, felg, czy wnętrza samochodu.

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy tej jesieni.

Artykuł sponsorowany Kärcher

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!