Auto-Partner Gdańsk świętuje 40-lecie istnienia

8 sierpnia 2023, 11:51

Auto-Partner Gdańsk rozpoczął działalność 2 sierpnia 1983 roku jako rodzinny warsztat ze specjalizacją w zakresie regeneracji reflektorów oraz napraw lamp, kierunkowskazów i zderzaków samochodowych. Po 40 latach firma wspomina momenty, które pozwoliły zbudować markę.

Najważniejsze momenty w historii Auto-Partner Gdańsk

Jako jeden z kluczowych momentów swojej historii firma wskazuje przełom zmian ustrojowych i gospodarczych z 1989. Auto-Partner Gdańsk rozpoczął wówczas import elementów karoseryjnych bezpośrednio z fabryk Hella i Bosch w Niemczech a w kolejnych latach rozszerzał ofertę o części mechaniczne, elektryczne i układów chłodzenia.

W 1999 roku firma przystąpiła do Group Auto Union International – stowarzyszenia zrzeszającego największych dystrybutorów części zamiennych w Europie i na świecie. Dzięki temu udało się pozyskać stałe kontakty handlowe z wiodącymi producentami części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych.

Kolejne lata były również czasem zmian i rozwoju dla firmy. W celu usprawnienia procesów magazynowych i skrócenia czasu obsługi zamówień powstało centrum logistyczne z nowym systemem zarządzania. Aby móc konkurować z liderami rynku samochodowych części zamiennych firma wybudowała magazyn z wielopoziomową zabudową i automatyką magazynową.

– Zawsze stawialiśmy sobie za zadanie pozostawanie na czele innowacji i doskonalenia naszych usług. Od początku działalności priorytetem naszej firmy był nacisk na bezpośrednią dostępność oferowanych produktów w siedzibie firmy wraz z dostawą do klienta. Atutem naszej firmy jest szeroka paleta asortymentowa części dostępnych od ręki oraz ogromna baza artykułów możliwa do zamówienia wedle indywidualnych potrzeb. Nasza oferta dostosowana jest do każdego odbiorcy z gwarancją codziennych dostaw nocnych i dziennych na terenie kraju i za granicą – wspomina Antoni Jarosławski, założyciel firmy.

Auto-Partner Gdańsk składa podziękowania swoim pracownikom, partnerom biznesowym i wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Zbyszek, 10 sierpnia 2023, 8:46 0 0

Wszystkiego najlepszego,

pamiętam regenerację reflektorów , była rewelacyjna

Odpowiedz

Jurek, 10 sierpnia 2023, 16:17 0 0

Super firma Nastepnych 40 lat z takim tempem rozwoju

Odpowiedz

Mari, 17 sierpnia 2023, 8:21 0 0

Oficjalny dystrybutor Febesta..

Odpowiedz