Goodyear wprowadza na rynek nową oponę zimową UltraGrip Performance 3

27 września 2023, 15:22

Goodyear wprowadza na rynek kolejną generację popularnej linii opon zimowych UltraGrip. Założenia, którymi kierowali się jego projektanci, to coraz bardziej nieprzewidywalna aura w okresie jesienno-zimowym. Dlatego opony zostały zoptymalizowane nie tylko pod kątem typowych warunków zimowych, ale także możliwie wysokiego bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni. Jakie rozwiązania wykorzystuje nowy model marki Goodyear?

Nowy model UltraGrip Performance 3 został wyposażony m.in. w technologie Snow Protect i Wet Grip+. Ich zastosowanie ma wyróżnić model pewnym prowadzeniem na śniegu oraz krótką drogą hamowania na mokrej i suchej nawierzchni względem konkurencji. Ponadto bardziej aerodynamiczny kształt ściany bocznej ma zmniejszać turbulencje, a nowy wzór bieżnika zapewniać redukcję hałasu. Opona jest dostępna w 94 rozmiarach na obręcze od 14 do 21 cali, co ma zapewnić dopasowanie do szerokiej gamy samochodów osobowych, z silnikami spalinowymi, elektrycznymi, jak i napędami hybrydowymi.

W nowej oponie Goodyear zastosowano następujące technologie:

  • Technologia Snow Protect, dzięki zwiększonej gęstości lameli, które tworzą wiele krawędzi chwytających śnieg, opona ma zapewniać optymalną trakcję i przyczepność. Dodatkowo „śnieżne pazury” i dłuższe rowki na krawędzi mają podnieść jej osiągi na miękkim i głębokim śniegu.
  • Technologia Wet Grip+ ze zoptymalizowaną, okrągłą stopką ma przyczyniać się do lepszego rozpraszania wody.
  • Innowacyjne lamele 3D w części barkowej zwiększają sztywność opony i mają zwiększać jej osiągi na suchej nawierzchni.
  • Opory toczenia całej gamy rozmiarów zostały zmniejszone o 3%, a waga opony nawet o 10% w porównaniu z modelem UltraGrip Performance+. Ponadto bardziej aerodynamiczny kształt ściany bocznej ma zmniejszać turbulencje i poprawiać przepływ powietrza.
  • Nowy wzór bieżnika redukuje hałas wewnątrz pojazdu o 36% (nawet o 2 dBA) w całej gamie opon w porównaniu do UltraGrip Performance+. Goodyear planuje wdrożyć w kolejnych liniach technologię SoundComfort, która pozwoli zmniejszyć hałas o 50% (nawet o 4 dBA).

Opona UltraGrip Performance 3 pasuje m.in. do pojazdów takich jak m.in. Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW serii 4 Gran Coupé, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid i Smart #1, Toyota Aygo X, oraz Volvo C40/XC40.

UltraGrip Performance 3 jest dostępna w 94 rozmiarach, w tym 13 nowych. Nowy model zastąpi dwa inne dobrze znane produkty – UltraGrip 9+ i UltraGrip Performance+.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!