97% firm nadal chce uczestniczyć w tradycyjnych targach – badanie Messe Frankfurt

, 27 lipca 2021, 12:05

Pandemia na ponad rok zamknęła możliwość uczestnictwa w publicznych wydarzeniach w niemal wszystkich sektorach gospodarki. Tradycyjne targi i inne branżowe spotkania zostały zastąpione przez przygotowywane w pośpiechu wydarzenia online. Firmy wolą jednak osobiste spotkania z potencjalnymi klientami, co jasno wykazały wyniki ankiety przeprowadzonej przez Messe Frankfurt.

Organizator targów we Frankfurcie przeprowadził dwie edycje badania – jesienią 2020 r. oraz wiosną 2021 r. Uczestnikami były firmy, znajdujące się w bazie dotychczasowych klientów obiektu. Jak czytamy w podsumowaniu badania, wyraziły one aprobatę dla możliwości cyfrowych oferowanych przez hybrydowe formaty targowe podczas pandemii. Wolą jednak po jej zakończeniu powrócić do dawnego formatu – targów z udziałem osobistym.

Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt, podzielił się swoją interpretacją wyników:

– Jest to wyraźne wotum zaufania dla wydarzeń osobistych. Tylko 3 proc. respondentów chciało, aby wydarzenia targowe przeniosły się w całości w świat online. 67 procent badanych chciałoby, aby wydarzenia odbywały się wyłącznie osobiście, a kolejne 30 procent preferuje formaty hybrydowe. W sumie zatem, 97 procent jest przekonane, że osobiste spotkania są istotnym elementem targów.

Marzin dodał także, że przy drugiej edycji badania, wśród firm nastąpił znaczny wzrost zaufania wobec organizatorów wydarzeń targowych. Wzrosła gotowość do udziału w targach krajowych i międzynarodowych, co wskazuje na to, że format ten – wbrew niektórym przewidywaniom z czasu pandemii – nadal pozostaje niewyczerpany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wystawca, 27 lipca 2021, 16:02 1 0

Nie wierzę

Odpowiedz

kapiszon w onucach, 28 lipca 2021, 10:51 0 0

% szyte grubą nicią te :-)

Odpowiedz