Czujniki ciśnienia paliwa z możliwością oddzielnej wymiany

, 4 kwietnia 2022, 11:49

MS Motorservice International GmbH rozbudowuje swój asortyment produktów w zakresie czujników. Po rozszerzeniu gamy czujników w układzie odprowadzania spalin wprowadza na rynek wtórny 13 czujników ciśnienia paliwa (czujników ciśnienia w układzie Common Rail). Oferta dostępnych obecnie artykułów obejmuje ponad 50 milionów pojazdów, a planowana jest rozbudowa tego asortymentu.

W przypadku wielu innych producentów możliwa jest tylko wymiana kompletnej listwy wtryskowej (Rail) łącznie ze wszystkimi elementami wyposażenia. Firma Motorservice dostarcza natomiast sam czujnik ciśnienia jako oddzielną część zamienną. W tym przypadku wystarczy więc wymienić tylko uszkodzony element, co jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i tańsze.

Jako organizacja zajmująca się dystrybucją w ramach działalności Rheinmetall Automotive na rynku wtórnym, firma Motorservice bazuje bowiem w dużej części swojej oferty na produktach pochodzących bezpośrednio z rodzimego koncernu, do którego należy m.in. spółka zależna Pierburg.

Czujnik ciśnienia paliwa/czujnik ciśnienia w układzie Common Rail jest zamontowany w listwie wtryskowej. Mierzy on ciśnienie paliwa i służy jako czujnik do regulacji ciśnienia i dozowania ilości. Sterownik silnika zasila czujnik napięciem 5 V. Pozostałe przyłącza czujnika to masa i wyjście sygnału.

Paliwo pod ciśnieniem wpływa do czujnika przez otwór i porusza tam membranę z elementem czujnikowym. Odkształcenie membrany jest zamieniane przez element czujnikowy na napięcie elektryczne i przesyłane do sterownika. Sygnał napięciowy wzrasta liniowo wraz ze wzrostem ciśnienia. Jeżeli sterownik wykryje usterkę czujnika, stosuje wartość zastępczą i ogranicza zarówno ilość wtryskiwanego paliwa, jak i jego ciśnienie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!