Co każdy kierowca powinien wozić w samochodzie? Praktyczny ekwipunek do codziennej jazdy.

28 czerwca 2024, 14:42

Posiadanie odpowiednich narzędzi w samochodzie jest kluczowe do skutecznego radzenia sobie z różnymi problemami drogowymi. Poniżej znajduje się zestawienie niezbędnych narzędzi, które warto mieć na pokładzie, aby zwiększyć bezpieczeństwo i pewność na drodze.

fot. unsplash.com

Klucz do kół

Klucz do kół jest niezwykle użyteczny do wymiany koła w przypadku przebicia, o ile samochód wyposażony jest w koło zapasowe/dojazdowe. Klucz taki zapewnia odpowiedni moment obrotowy do dokręcenia śrub.

Zestaw kluczy nasadowych

Zestaw kluczy nasadowych pozwala na rozwiązanie różnych problemów w wielu obszarach samochodu. W zestawie powinny znajdować się klucze o wszystkich popularnych rozmiarach.

Młotek

Młotek może być konieczny do wykonania tymczasowej naprawy lub rozwiązania problemów z mechanizmami. Jak mawia dawne powiedzenie: “Nic na siłę, wszystko młotkiem”.

Śrubokręt płaski i krzyżakowy

Śrubokręt jest narzędziem uniwersalnym, przydatnym do wielu napraw w samochodzie. Często wkrętak z wymiennymi bitami, znajduje się w zestawie z kluczami nasadowymi.

Zestaw kluczy imbusowych

Zestaw kluczy imbusowych także występuje we wspomnianych wcześniej zestawach. Znajdzie on zastosowanie we wnętrzu samochodu, ale nie tylko.

Kable rozruchowe

Kable rozruchowe mogą uratować sytuację, gdy akumulator się wyczerpał. Warto mieć je zawsze pod ręką, zwłaszcza w długich podróżach. Jest to element wyposażenia samochodu, którym można także wesprzeć innego kierowcę, któremu akumulator odmówił posłuszeństwa.

Latarka

Latarka jest nieoceniona, szczególnie w nocy lub w słabo oświetlonych miejscach, kiedy trzeba dokonać szybkiej inspekcji pod maską.

Koce termiczne

Koce termiczne mogą być potrzebne w chłodne dni, kiedy konieczne jest oczekiwanie na pomoc lub dłuższa naprawa.

Gaśnica

Gaśnica jest niezbędna w przypadku pożaru. Upewnij się, że jest pełna i przestrzegaj terminu przydatności.

Kompresor powietrza 12V

Kompresor powietrza umożliwia szybkie napompowanie opony w przypadku awarii lub przebicia. Jest szczególnie potrzebny jeśli samochód nie ma na wyposażeniu koła zapasowego. Wówczas zazwyczaj w bagażniku znajduje się zestaw naprawczy.

Mając przy sobie powyższe narzędzia, kierowca zyskuje pewność siebie na drodze i możliwość szybkiego rozwiązania różnych problemów drogowych. Regularne sprawdzanie i konserwacja narzędzi jest kluczowe dla ich skuteczności. Ważne jest również posiadanie numeru telefonu do pomocy drogowej i podstawowych umiejętności obsługi posiadanych narzędzi. Dzięki temu można być gotowym na każdą podróż samochodem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!