ROWE Mineralölwerk GmbH – co zawiera oferta firmy?

16 listopada 2022, 23:51

ROWE wytwarza innowacyjne, wysokiej jakości środki smarne “Made in Germany” od 1995 roku. 300 pracowników ROWE każdego dnia dokłada starań, by zapewnić najwyższą wydajność, dzięki pasji, jaką czują do swoich produktów. To właśnie ludzie w ROWE sprawiają, że firma jest dzisiaj w miejscu, które zajmuje na rynku. Ich zaangażowanie, know-how i gotowość do ciągłego przekraczania granic możliwości każdego dnia jest tym, co tworzy podstawę sukcesu firmy.

Marka ROWE Hightec zabiega o utrzymywanie bliskich relacji ze swoimi partnerami

Wydajność i orientacja na klienta

Wraz z otwarciem w 2014 roku jednej z najnowocześniejszych fabryk środków smarnych w Europie, zaczęliśmy wyznaczać nowe standardy, nie tylko dla siebie, ale także dla przemysłu. Zawsze osiągamy najwyższą jakość, wykorzystując nasze własne badania i rozwój oraz doświadczenie zdobyte podczas wyścigów przez zespół ROWE RACING i najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Liczne aprobaty, certyfikaty i audyty renomowanych producentów samochodów i innych firm przemysłowych potwierdzają, że produkty ROWE HIGHTEC przekraczają nawet najbardziej wymagające standardy.

Nasza marka ROWE HIGHTEC dostarcza pełną gamę wysoce zaawansowanych produktów, które są zawsze wytwarzane w kontrolowanych zrównoważonych procesach. Główny nacisk kładziony jest na oleje silnikowe i płyny chłodnicze dla przemysłu motoryzacyjnego, chociaż oferujemy również wiele środków smarnych, które są przeznaczone do szerokiej gamy różnych zastosowań dodatkowych. Produkty ROWE HIGHTEC są obecnie dostępne w ponad 80 krajach na całym świecie i każdego dnia przekonują do siebie coraz więcej osób swoimi wyjątkowymi właściwościami.

Nasza wydajność nie kończy się na produktach. Koncentrujemy się również na naszych klientach we wszystkich obszarach działalności – niezależnie od tego, czy chodzi o usługi, sprzedaż, marketing, logistykę czy komunikację. Jako zorientowana na wartości firma rodzinna, ROWE zawsze działa w sposób partnerski. Staramy się pozostać elastyczni, aby móc w każdej sytuacji reagować na życzenia naszych klientów w dynamicznym otoczeniu rynkowym. Celem ROWE jest tworzenie długoterminowych relacji biznesowych, które zawsze opierają się na uczciwym i pełnym szacunku podejściu do siebie nawzajem.

Zrównoważony rozwój i orientacja na przyszłość

Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej filozofii korporacyjnej od momentu założenia firmy przez Michaela Zehe. Jego córka, dr Alexandra Kohlmann, która zarządza ROWE razem z nim od 2016 roku, kontynuuje tę filozofię. Dlatego zawsze działamy odpowiedzialnie wobec ludzi i przyrody, działamy dalekowzrocznie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Główna fabryka w Wormacji została zaprojektowana i zbudowana z myślą o zrównoważonym rozwoju od samego początku. Widać to wyraźnie między innymi na przykładzie wyjątkowej sieci 65 km rurociągów. Tak zwane “linie dedykowane” są używane wyłącznie do transportu określonego produktu – oszczędza to środowisku niezliczonych cykli płukania rur. Kotły w fabryce w Worms znajdują się w pomieszczeniach, dzięki czemu ciepło odpadowe jest wykorzystywane do ogrzewania hal produkcyjnych, a także do samych procesów produkcyjnych. Wykorzystywane jest również ciepło odpadowe wytwarzane przez zakład produkcji smaru. Jest to na tyle wydajne rozwiązanie, że możemy całkowicie zrezygnować z systemów grzewczych do użytku w naszych halach.

Znaczną część naszej energii elektrycznej wytwarzamy z odnawialnych źródeł energii, na przykład poprzez własny system fotowoltaiczny o powierzchni 4000 m² oraz elektrociepłownię, która znajduje się w naszej fabryce.

Najnowocześniejszy system sterowania procesami, a także dążenie do pełnej neutralności w zakresie emisji CO2 w procesach produkcyjnych to cechy charakterystyczne zakładu produkcyjnego ROWE. Unikamy wszystkich możliwych do uniknięcia emisji, wspierając różne projekty zrównoważonego rozwoju, które są certyfikowane zgodnie z uznawanym na całym świecie złotym standardem. Ponadto działamy w sposób zrównoważony, dzięki naszym opakowaniom: pojemniki produkowane przez firmę Palbo GmbH są wykonane w około 20 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto są one produkowane w pobliżu naszych zakładów produkcyjnych, co eliminuje długie trasy transportowe. Nasza firma posiada również certyfikaty DIN EN ISO 14001 i DIN EN ISO 50001.

Angażujemy się również w obszar odpowiedzialności społecznej. ROWE nie tylko wspiera projekty na rzecz działalności kulturalnej i społecznej, ale także koncentruje się szczególnie na promocji sportu.

Artykuł sponsorowany ROWE