Czechy legalizują retrofity marki OSRAM

4 listopada 2022, 8:52

Retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 zostały właśnie zatwierdzone do użytku na czeskich drogach publicznych. To kolejny kraj, w którym produkty OSRAM zostają zalegalizowane jako pierwsze tego typu źródła światła, co potwierdza ich najwyższą jakość i pozycję producenta jako lidera rynku oświetlenia motoryzacyjnego.

Retrofity Night Breaker LED w typie H7 są pierwszymi zamiennymi źródłami LED, zatwierdzonymi przez Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej, które spełniają wymagania prawne do stosowania w światłach mijania i drogowych. Lista pojazdów, w których taka modyfikacja jest możliwa obejmuje obecnie ponad 90 modeli. Są to m.in. samochody marek Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen oraz 10 modeli pojazdów użytkowych: Citroen, Fiat, Ford, MAN, Mercedes-Benz, Peugeot i Volkswagen. Samochodów, w których można legalnie stosować retrofity LED będzie stale przybywać, a ich aktualny spis, wymogi i instrukcję montażu kierowcy mogą znaleźć na stronie www.led-legalne.cz.

Czescy kierowcy mogą więc korzystać z nowoczesnych źródeł światła w wielu samochodach z reflektorami halogenowymi. To kolejny kraj po Niemczech, Austrii i Chorwacji, który dopuścił ich legalne stosowanie. Co ważne, w Czechach nie trzeba wozić ze sobą żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy na reflektorze umieścić naklejki, które znajdują się w opakowaniu wraz z retrofitami. Każdy może zamontować retrofity samodzielnie, ale przedtem musi upewnić się, że reflektory zainstalowane w pojeździe są na liście dopuszczonych do takiej modernizacji. Po montażu retrofitów, jak zresztą po każdej zmianie żarówek, wskazane jest wyregulowanie reflektorów.

Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze. Retrofity Night Breaker H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!