ROWE HIGHTEC ANTIFREEZE – zero kompromisów w wyborze środków chłodniczych

19 października 2022, 23:22

W celu zapewnienia możliwości długotrwałej eksploatacji silnika, potrzebny jest nie tylko właściwy olej silnikowy, lecz również dobrze dobrane chłodziwo, znajdujące się w obiegach chłodzenia pojazdów cieczą.

Dlaczego w przypadku ochrony chłodnicy przed mrozem ważna jest jakość płynu?

Dobór właściwej ochrony chłodnicy silnika przed mrozem jest bardzo istotny ze względu na:

 • Ochronę przed przegrzaniem.
 • Konsekwentne odprowadzanie ciepła z układu do otoczenia.
 • Ochronę przed korozją i kawitacją (gwałtowną przemianą płynu z fazy ciekłej w fazę gazową).

Własny dział badań i rozwoju

Dążenie do skuteczności i wiedza: to charakteryzuje nasz dział badań i rozwoju. Dzięki naszemu doświadczeniu i bardzo nowoczesnemu laboratorium w fabryce w Wormacji rzetelnie dopracowujemy nasze produkty do doskonałości.

W roku 2015 w laboratorium ROWE Mineralölwerk GmbH, opracowaliśmy środki do ochrony chłodnic przed mrozem w jakości wyposażenia pierwszomontażowego! Doskonała jakość produktów ROWE HIGHTEC Antifreeze została potwierdzona przez większość niezależnych laboratoriów i wyróżniona dopuszczeniami niemieckich i koreańskich oraz japońskich producentów OEM.

Ochrona chłodnicy przed mrozem – ROWE HIGHTEC to najlepszy wybór!

 • Doskonała skuteczność ochrony dzięki prawidłowemu doborowi jakości i ilości dodatków.
 • Dopuszczenia producentów wyposażenia oryginalnego.
 • Ścisła współpraca z producentami na pierwszy montaż!
 • Jeden z niewielu producentów płynów chłodniczych na świecie, który posiada normę IATF 16949!
 • 100% produkt niemiecki “made in Germany”
 • Niezależne testy wykazują, iż spełniamy i znacznie przekraczamy większość wartości międzynarodowych norm i dopuszczeń.

Po dwutygodniowym teście antykorozyjnym

Korozja w przypadku różnych metali po trwałym kontakcie z produktem ROWE HIGHTEC Antifreeze. Produkt (z lewej) i powszechnie dostępny produkt (z prawej).

Testowane były wymienione materiały: aluminium, żelazo, stal, mosiądz, miękki lut, miedź.

Najlepsze wartości testowe w zakresie ochrony antykorozyjnej

W tabeli przedstawiono maksymalną zmianę właściwej masy na metal po dwutygodniowym kontakcie ze środkiem zabezpieczającym przed mrozem. Ograniczenia normy ASTM D1384 wskazują wartość maksymalną w gramach, o jaką metal może się zwiększyć po trwałym kontakcie ze środkiem zabezpieczającym chłodnicę przed mrozem. Produkty ROWE HIGHTEC Antifreeze mają właściwości częściowo ponad 100 razy niższe niż ten limit, co świadczy o najwyższej jakości naszych produktów.

Asortyment produktów ROWE

O firmie ROWE MINERALÖLWERK GmbH

Bezwarunkowe zaangażowanie i pasja! To wyróżnia nas od 1995 roku. Firma założona w Hesji Nadreńskiej przez Michaela Zehe z najnowocześniejszą mieszalnią środków smarnych w Europie z siedzibą w Wormancji, zatrudnia obecnie ponad 300 pracowników, skupiając się na produktach najwyższej jakości w kategorii premium. Potwierdzają to liczne dopuszczenia OE renomowanych producentów sektora motoryzacyjnego i przemysłowego oraz regularne audyty wewnętrzne. Jako przedsiębiorstwo rodzinne wytwarzamy nie tylko innowacyjne i zrównoważone środki smarne, dostarczamy również nasze produkty na rynki międzynarodowe, dbając o sprzedaż i biznes naszych klientów w dobie recesji rynkowej!

Spojrzenie na historię sukcesu pokazuje, że do skutecznego prowadzenia przedsiębiorstwa
nie wystarczy tylko pomysł, lecz zarówno relacje z klientem, jak i zaufanie do naszej marki są kluczowymi wartościami wyróżniającymi markę ROWE.

– Z założenia uwagę zwraca przede wszystkim nasz ciągły wzrost rynków zbytu, udziałów oraz przychodów i zysków – również w tych trudnych gospodarczo czasach. Stawiamy w ROWE na nowe kanały dystrybucji, wspierając naszych Partnerów w sieci sklepów ROWE Family Partner, której budowę rozpoczęliśmy we wrześniu 2021 r. Z każdym rokiem zwiększamy również liczbę zatrudnionych pracowników, dając naszym klientom możliwość realizacji znacznie większej marży na każdym poziomie dystrybucji – podkreśla Interim Sales Manager marki ROWE na rynek polski – Filip Dudziński. – Ze względu na liczne spółki zależne i lojalność naszych klientów w ponad 80 krajach, marka ROWE zawsze reaguje na zmiany elastycznie, a dzięki obszernemu portfolio środków smarnych oraz chłodziw, zaspokaja wymagania rynków globalnych. Naszą ofertę wspieramy prężnym marketingiem na różnych obszarach, od rynku tradycyjnego aż do sprzedaży detalicznej czy internetowej – dodaje przedstawiciel marki.

10 faktów o marce ROWE Hightec:

 • w 100% niemiecki producent środków smarnych i chłodziw
 • niezależna produkcja wertykalna, własna produkcja plastiku, blachy, etykiet, itp.
 • ponad 70 km przewodów rurowych i 58 kotłów mieszających
 • produkcja środków smarnych o pow. 110 000 m²
 • moc produkcyjna 600 t. dziennie
 • własny dział badań i rozwoju
 • produkty HIGHTEC: od olejów silnikowych, przez własne smary, do chłodziw
 • własna stajnia wyścigowa ROWE Racing – zwycięzca 24H DTM z 2021r.
 • ROWE Family Partner – sieć uprzywilejowanych partnerów ROWE w Polsce, Czechach i na Słowacji
 • lokalne wsparcie sportów Partnerów Handlowych w Polsce (speedway, karate, wyścigi GSMP)!
Artykuł sponsorowany ROWE Hightec