Trzy zestawy kluczy od marki Proxxon

8 lutego 2019, 9:08

Zawodowy mechanik oczekuje od swoich narzędzi trwałości, precyzji i ergonomii. Marka Proxxon przygotowała trzy zestawy narzędzi ręcznych, dedykowanych profesjonalistom.

Klucze płaskooczkowe

Zestaw kluczy płasko-oczkowych Proxxon 15-części na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem zwyczajnie. Jednak w tym przypadku nie o walory estetyczne chodzi, ale o użytkowe.

– Te klucze zostały tak zaprojektowane, by jak najlepiej leżały w dłoni. Dzięki temu, używając mniejszej siły niż normalnie, uzyskujemy znacznie wyższy moment obrotowy – wyjaśnia Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert branży narzędzi ręcznych. – Na dodatek nie mają jakichkolwiek ostrych krawędzi, zostały wykończone starannie, więc nie ma obawy o przypadkowe skaleczenie lub dyskomfort pracy – podkreśla.

Wszystkie elementy zestawu są wąskie i cienkościenne, dzięki czemu można nimi operować w miejscach trudno dostępnych. Na każdym znajdziemy czytelne oznaczenie rozmiaru. Zostały wykonane zgodnie z normami DIN 3110 oraz ISO 3318 ze stopowej stali chromowo-wanadowej. Co istotne, zostały też porządnie zabezpieczone przed korozją (w czasie produkcji są dwukrotnie niklowane i raz chromowane). Producent daje 10 lat gwarancji na wady materiałowe.

Korzystanie z kluczy ułatwia plastikowy uchwyt z precyzyjnie oznakowanymi przegródkami na poszczególne klucze. Można go zamocować w dogodnym miejscu w warsztacie.

Zestaw do dokręcenia wszystkiego

W zestawie walizkowym Proxxon ½”+¼” [86 cz.] znajdują się elementy umożliwiające poradzenie sobie z większością mechanicznych zadań. W metalowej walizce leżą klucze nasadowe i akcesoria do ich użycia. Są tu więc: nasadki 6-kątne (krótkie i długie), nasadki typu E, bity TORX, krzyżakowe, imbusy, przegub Cardana, pokrętła i przedłużki w dwóch rozmiarach: ½” oraz ¼”.

– W sumie to aż 86 elementów wykonanych ze stali CrV 31 CrV3 z wysoką zawartością związków węgla, spełniających najwyższe normy związane z twardością i maksymalnym momentem skrętnym – podkreśla Michał Ostrowski z Lange Łukaszuk. – Każda grzechotka jest wykonywana z jednolitego elementu (bez spawania) z dużą ilością zębów jednocześnie zazębiających się, umożliwiając przenoszenie ekstremalnych momentów – dodaje.

Dla użytkownika ważne jest też to, że wkłady zostały wykonane z polipropylenu odpornego na zniekształcenia. Nie szkodzą im wszelkie substancje chemiczne, jakie można spotkać w warsztacie. Poza tym łatwo je czyścić. Stalowa walizka ułatwia utrzymanie porządku i chroni narzędzia przed uszkodzeniami. Jeszcze jeden ważny element to wykaz elementów, który jest trwale zamocowany na zewnętrznej stronie pokrywy – ułatwia sięganie po to, co jest potrzebne w danej chwili.

Zestaw imbusów

Profesjonalny zestaw imbusów kolorowych, długich z kulką (9 sztuk) umożliwia łatwe rozpoznawanie oznakowania i rodzaju narzędzia. Jak? Każdy z kluczy jest pokryty powłoką w innym kolorze ColorGuard™, która pozwala go natychmiast zidentyfikować. Ale ta unikalna, wierzchnia warstwa spełnia jeszcze jedno, arcyważne zadanie – zabezpiecza je przed korozją i innymi, szkodliwymi czynnikami.

– Wszystkie te klucze są wykonane z niezwykłej, opatentowanej przez firmę Bondhus stali ProTanium®, co zapewnia im parametry użytkowe nieporównywalne z jakimikolwiek innymi na rynku. Wszystkie też są poddawane bezkompromisowej kontroli jakości – mówi menadżer produktu z Lange Łukaszuk. – Dlatego producent ze spokojnym sumieniem oferuje na wszystkie te produkty bezwarunkową, dożywotnią gwarancję – uzupełnia.

To sprawia, że imbusy ze znaczkiem Bondhus są o ok. 20 proc. mocniejsze od najmocniejszych narzędzi konkurencji. Zostaje jeszcze jedno – po co kulka na końcu?

– To mały, ale bardzo ważny element, bo pozwala na pracę pod kątem 25°, co przydaje się zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych – podsumowuje Michał Ostrowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!