MAHLE sprzedaje część swojego biznesu

18 sierpnia 2023, 12:26

Dostawca motoryzacyjny MAHLE planuje sprzedać swoją działalność w zakresie jednej z grup części motoryzacyjnych holdingowi przemysłowo-inwestycyjnemu ADMETOS. Obie strony podpisały umowę w tej sprawie na początku sierpnia.

MAHLE negocjuje z holdingiem ADMETOS

Transakcja ma dotyczyć działalności w zakresie produkcji termostatów. ADMETOS zamierza przejąć rozwój i produkcję z około 600 pracownikami w sześciu krajach.

Termostaty Mahle ADMETOS

W swojej nowej strategii MAHLE koncentruje się na elektryfikacji i systemach zarządzania ciepłem, a także na podzespołach do wysokowydajnych i ekologicznych silników spalinowych. W tym kontekście Grupa zdecydowała się na sprzedaż swojej grupy produktowej termostatów, ponieważ nie będzie to w przyszłości strategiczny segment biznesowy MAHLE. Termostaty to elementy sterujące temperaturą płynu chłodniczego w silnikach spalinowych.

ADMETOS to holding przemysłowo-inwestycyjny z doświadczeniem w sektorze motoryzacyjnym.

Planujemy rozszerzenie działalności w zakresie termostatów. Widzimy dalszy potencjał w zastosowaniach przemysłowych i możliwości rozwoju poprzez rozszerzenie portfolio również poza sektorem mobilności – powiedzieli dyrektorzy zarządzający ADMETOS, Kai Dorn i Florian Prettl.

Sprzedaż obejmuje działalność zakładów w Qingdao (Chiny), Berga (Niemcy), Querétaro (Meksyk) oraz centrum badawczo-rozwojowego w Stuttgarcie (Niemcy). W Mühlacker (Niemcy), Busan (Korea Południowa), Grugliasco (Włochy) i Holýsov (Republika Czeska) transakcja będzie dotyczyć tylko obszarów produkcji termostatów, a nie innych wytwarzanych tam grup produktów.

Producent zaznaczył, że sprzedaż termostatów w handlu częściami zamiennymi i akcesoriami pod markami MAHLE i Behr będzie nadal prowadzona przez ogólnoświatową sieć MAHLE Aftermarket.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!