Czy ceny w warsztatach samochodowych będą nadal rosły?

23 sierpnia 2022, 11:39

Na tle zawirowań w polskiej gospodarce w pierwszym półroczu 2022 r., sytuacja warsztatów samochodowych wydawała się stabilna. Przedstawiciele warsztatów w naszym badaniu wykazali wzrost przychodów, ale i kosztów. Czy zatem ceny napraw pojazdów będą rosły?

W pierwszym półroczu 2022, wzrost przychodów wskazało 34% przedstawicieli warsztatów samochodowych, a spadek 28%. Podobną tendencję można wyczytać z danych o liczbie klientów. 95% warsztatów w I połowie bieżącego roku podniosło ceny, z tego prawie połowa o ponad 10%. Czy ta tendencja wzrostowa się utrzyma?

ceny usług w warsztatach

Ceny w warsztatach w drugiej połowie 2022 r. – czy pójdą w górę?

Wszystko wskazuje na to, że tak, gdyż niemal 85% badanych warsztatów zamierza w najbliższym czasie dalej podnosić ceny. Ponad 70% warsztatów chce to zrobić o co najmniej 5%. Jedynie niespełna 15% badanych nie zamierza podnosić cen w najbliższym czasie.

ceny usług w warsztatach

Dane pochodzą z raportu „Przemysł, handel i usługi w motoryzacji – podsumowanie sytuacji po I półroczu 2022 r. i prognozy”, przygotowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl.

Całość raportu można pobrać TUTAJ.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kamillos, 23 sierpnia 2022, 17:00 6 -1

Podejrzewam, że po dalszych podwyżkach powiększy się tylko "szara strefa" i mechanicy zarabiający na boku doświadczą wzrostu zainteresowania ich usługami :) Ale to w sumie normalka, ceny rosą a ludzie szukają tańszych (nie zawsze gorszych) rozwiązań dla prostszych napraw. No i pewnie oglądalność tutoriali na YT wyskoczy w górę :)

Odpowiedz

Mati, 24 sierpnia 2022, 8:52 5 -3

Niech rośnie , pięknie się po nich naprawia i 2 razy więcej zarabia

Odpowiedz