Regeneracja to droga naprzód

8 maja 2024, 13:33

Regeneracja jest kluczowym elementem strategii Valeo od ponad 40 lat. Firma kładąc nacisk na zrównoważony rozwój, wytrzymałość i pomysłowość, dokłada wszelkich starań, aby zaspakajać potrzeby rynku dostarczając najlepsze jak to tylko możliwe produkty dystrybutorom oraz warsztatom.

40 lat regeneracji w Valeo…

Rocznie Valeo poddaje fabrycznej regeneracji ponad 1 milion produktów, a celem jest podwojenie tego wyniku do 2030 roku. Valeo wraz z FTE tworzy potężne portfolio, dwóch silnych marek z ponad 8000 referencjami regenerowanych produktów.

Gamy produktów Valeo & FTE

Rozruszniki i alternatory niezaprzeczalnie stanowią jeden z najważniejszych segmentów w portfolio Valeo Reman. Obejmują one dwie linie produktów:

  • Asortyment Re-Gen (z dopłatą za rdzeń) – 2,200 referencji, które pokrywają w 90% zapotrzebowanie europejskiego parku samochodowego
  • Gama Core-Flex Reman (bez dopłaty za rdzeń) obejmująca 500 numerów części

W zakresie rozruszników i alternatorów Valeo jest liderem w Europie zarówno w OEM jak i OES.

Następne w kolejności są zaciski hamulcowe, w przypadku których Valeo posiada 2 554 referencje, które zapewniają 91% pokrycie zapotrzebowania europejskiego parku samochodowego. Produkty te powstają w dwóch fabrykach z legalizacją O.E., które zatrudniają jeden dedykowany zespół do zacisków hamulcowych. Valeo oferuje pełną ofertę układów hamulcowych składającą się z ponad 12 000 referencji.

Sprzęgła do pojazdów użytkowych były historycznie jednym z pierwszych produktów regenerowanych przez Valeo. Aktualnie ten segment posiada asortyment obejmujący 160 zestawów z niemal doskonałym 93% pokryciem rynku europejskiego. Valeo jest głównym producentem OEM układów przeniesienia napędu do pojazdów użytkowych z fabryką w Amiens we Francji.

Sprężarki klimatyzacji z 234 numerami części z gamy Re-Gen i 99 referencjami z gamy Core-Flex, w 70% pokrywają zapotrzebowanie europejskiego parku samochodowego.

Tak samo dobre jak produkty nowe

Korzyści z regeneracji są bardzo liczne i mają szeroki zakres:

  • Części regenerowane są tak dobre, jak produkty fabrycznie nowe. Dla przykładu, regenerowane sprzęgła Valeo do pojazdów użytkowych są objęte 2-letnią gwarancją z nieograniczonym przebiegiem w całej Europie. Nie sposób tego nie docenić – regenerowane sprzęgło zapewnia dokładnie takie same właściwości funkcjonalne, jak sprzęgło fabrycznie nowe.
  • Regeneracja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na nowe surowce, przyczyniając się do ochrony zasobów naturalnych. Zrównoważony rozwój jest na pierwszym miejscu w myśleniu Valeo i jest integralną częścią strategii: I Care 4 the Planet”.
  • Zakup regenerowanych produktów jest zgodny z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów poprzez wydłużenie żywotności istniejących produktów zamiast ciągłego wytwarzania nowych.
  • Dodając do tego fakt, że produkty regenerowane Valeo są tańsze niż nowe produkty, korzystanie z produktów regenerowanych staje się oczywistym wyborem. Znaczne oszczędności są możliwe zarówno dla konsumentów, jak i firm, które wybierają Valeo.

Firma Valeo jest zdeterminowana, aby jej działania na rynku wtórnym były jak najbardziej zrównoważone, a regeneracja pozostaje kluczową częścią tych wysiłków.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!