Zimowa wymiana opon razem z Philips Xperion 3000!

10 listopada 2023, 15:32

Sezonowa wymiana opon to doskonała okazja do bezpłatnej kontroli ogólnego stanu technicznego pojazdu. Korzystając z bezprzewodowych lamp warsztatowych Xperion 3000, można dokładnie obejrzeć wnęki kół, zawieszenie i klocki hamulcowe. Dobre oświetlenie pozwoli wychwycić przy okazji szereg usterek i zaproponować klientowi ich usunięcie w późniejszym terminie.

Bezprzewodowe lampy warsztatowe Philips Xperion 3000 to cała rodzina modeli przystosowanych na każdą okazję. Wszystkie są w stanie pracować w trudnych warunkach (zanieczyszczenia, wilgoć, ryzyko upadku), ale każdy z nich jest swego rodzaju specjalistą w jakiejś dziedzinie. Lampy Philips Xperion 3000 mogą oświetlać całą przestrzeń pod maską albo skupiać się na detalach. Wybrane modele idealnie sprawdzają się w roli lamp inspekcyjnych.

Zanim odkręcisz koła

Bez dobrego oświetlenia bardzo trudno dobrze naprawiać samochody. Tak naprawdę oświetlenie przyda się już podczas odkręcania kół. Należy przecież rozpoznać rozmiar nakrętek/śrub, sprawdzić czy nie ma na nich ozdobnych nakładek oraz upewnić się, czy samochód nie ma specjalnych śrub zabezpieczających.Nie zaszkodzi także rzut oka na progi pod kątem korozji – nikt nie chce przecież aby podczas podnoszenia doszło do wgniecenia zużytej karoserii. Dzięki oświetleniu znacznie szybciej można odnaleźć miejsca, pod które można bezpiecznie podstawić podnośnik lub podpórki.

Kierunkowość opon

W sezonie zimowym duża grupa klientów przyjeżdża do warsztatów po zmroku. Nie zawsze na całej hali napraw oświetlenie jest idealne, a przecież montując opony zimowe trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia kierunkowe. Dobre źródło światła zminimalizuje ryzyko pomyłki do minimum.

Wyrównoważanie kół

Współczesne maszyny bardzo precyzyjnie pokazują miejsca, w których należy przyczepić odważniki. Ale to mechanik musi upewnić się, że powierzchnia, na której będzie zamocowany „ciężarek” jest czysta, a na wewnętrznej stronie felgi nie zgromadziły się osady, które mogą zafałszować wyniki pomiaru. Na tym etapie także przyda się dobre, bezprzewodowe źródło światła. Idealnie, jeśli będzie miało magnetyczny uchwyt, który powoli na zamocowanie na wyważarce lub w jej bezpośredniej bliskości np. na podnośniku kolumnowym.

Szybka diagnostyka podwozia

Zdjęcie kół daje doskonałą okazję do szybkiej inspekcji zawieszenia, układu hamulcowego i podwozia. Sprawdzamy stan przewodów hamulcowych, klocków, stan osłon przegubów, szukamy ewentualnych wycieków z amortyzatorów lub z układu napędowego. To czynności, które zajmują dosłownie kilka minut, ale mogą w porę ujawnić pewne nieprawidłowości. Dobra lampa inspekcyjna pozwala dostrzec o wiele więcej niż się wydaje!

Montaż kół

Serwisy wyspecjalizowane w wymianie ogumienia pracują ekspresowo, ale każdy dobry mechanik przed przykręceniem nowego kompletu kół upewnia się, czy otwory na śruby są czyste, a pierścień centrujący felgę (jeśli jest) znajduje się na swoim miejscu. Z pewnością dobre światło może w tym pomóc i np. przyspieszyć pracę. Kiedy obie ręce są zajęte doskonale sprawdzają się lampy czołowe. Wytrzymałe, elastyczne paski, regulacja natężenia i kierunku światła „robi nieocenioną robotę”.

Philips Xperion 3000

Wszystkie lampy z rodziny Xperion 3000 zostały zaprojektowane do tego, aby wytrzymać trudy pracy w warsztacie samochodowym. Są one atrakcyjne wizualnie, skutecznie zabezpieczone przed wodą i pyłem i – co jest przecież najważniejsze – są doskonałym, wydajnym źródłem światła.Xperion 3000 to mocne LED-y, pojemny akumulator, wytrzymała obudowa, odporna na kurz i zachlapanie. Dzięki nim praca staje się łatwiejsza, szybsza i bezpieczniejsza.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!