OSRAM LEDriving PX – światło „skrojone” na miarę

18 maja 2023, 11:24

Wysoka wydajność świetlna, wszechstronność zastosowań, wyjątkowa trwałość i solidna konstrukcja – to cechy najnowszej rodziny lamp roboczych marki OSRAM. Po raz pierwszy zastosowano w nich system matrix, który pozwala dopasować światło do indywidualnych preferencji.

W zależności od potrzeb, na jednym pojeździe może znajdować się nawet kilka opraw, które – umieszczone w kluczowych miejscach i dobrane pod kątem wymaganych parametrów, takich jak rozsył i strumień świetlny – precyzyjnie doświetlą pożądane obszary. Kombinacji może być bardzo wiele, bo seria liczy kilkanaście produktów zarówno dla pojazdów z instalacją 12, jak i 24 V.

By jak najbardziej ułatwić dopasowanie oświetlenia do indywidualnych wymagań, oferta LEDriving PX została podzielona na cztery podkategorie. Kluczowym parametrem, wyróżniającym poszczególne grupy jest rozsył światła, tak istotny przy różnego rodzaju czynnościach:

  • „flood” – to najlepszy rozsył do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu,
  • „spot” – dzięki wysoce skoncentrowanej wiązce światła zapewni skuteczne oświetlenie obszaru daleko od pojazdu,
  • „wide beam” o szerokim kącie wiązki światła oświetli obszar blisko pojazdu,
  • a „ultra wide beam” to oświetlenie bardzo dużego obszaru jak najbliżej pojazdu.

W każdej z kategorii profesjonaliści mają do wyboru cztery różne oprawy, każda o innym poziomie strumienia świetlnego – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm i 4500 lm. Jak łatwo policzyć rodzina LEDriving PX liczy zatem aż 16 różnych modeli, zapewniających perfekcyjne światło o chłodnobiałej barwie (6000 K) nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu obszar zastosowań jest bardzo szeroki – od ciężarówek, przez pojazdy rolnicze, maszyny budowlane, aż po auta off-roadowe i wiele innych.

Lampy można mocować na trzy różne sposoby: montaż bezpośredni, elastyczny montaż standardowy i montaż do dużych obciążeń. Ten pierwszy umożliwia instalację dzięki istniejącym otworom na śruby z boku i dołu oprawy. Drugi, dzięki specjalnemu zestawowi montażowemu, pozwala przymocować oprawę przy użyciu jednej śruby centralnej, a trzeci – za pomocą dwóch śrub. Ponadto istnieje także możliwość podłączenia lampy bezpośrednio do źródła zasilania. Do tego celu producent oferuje specjalny, 3-metrowy kabel ze złączem DT.

Wszystkie produkty serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Lampom zostały przyznane najwyższe klasy ochrony IP6K8 oraz IP6K9K, CISPR 25 klasa 3/5 oraz certyfikat ECE R10, a oprócz tego zostały przetestowane i zatwierdzone w laboratorium symulacji środowiskowej z certyfikatem DIN EN ISO/IEC 17025 pod kątem ekstremalnych wpływów zewnętrznych, takich jak woda, kurz, uderzenia, temperatura, korozja i wibracje. Na wszystkie oprawy PX firma OSRAM udziela aż 5-letniej gwarancji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!