Zapewnij sobie niezawodne narzędzia pracy

18 maja 2023, 10:10

Profesjonaliści potrzebują sprzętu, który wytrzyma intensywną eksploatację, niejednokrotnie w bardzo trudnych warunkach. Opracowane przez firmę OSRAM wydajne urządzenia dla warsztatów z pewnością ułatwią pracę i sprawdzą się w każdym warsztacie.

Akumulator pod okiem profesjonalisty

Tester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO pozwala przeprowadzić kompletny test kondycji akumulatora i układów elektrycznych w pojazdach z instalacjami 12 i 24 V. Przy okazji kontroli stanu akumulatora, urządzenie może zweryfikować także kondycję alternatora, rozrusznika i połączenie z masą. Wyniki testu są zapamiętywane w pamięci urządzenia, można je także wydrukować za pomocą wbudowanej drukarki termicznej lub przenieść do komputera za pomocą karty SD. W zestawie jest pokrowiec ochronny do przechowywania i poręczna walizka do transportu urządzenia.

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO to profesjonalne, inteligentne prostowniki, odpowiednie do szerokiej gamy typów akumulatorów do pojazdów 12 i 24 V. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na urządzenie PRO 30A, PRO 50A, PRO 60A lub PRO100A. Liczby w nazwach oznaczają maksymalne natężenie prądu ładowania. Gama produktów OSRAM BATTERYcharge PRO nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowych i akumulatorów w pojazdach z systemem start/stop. Od użytkownika zależy, jaki wybierze program pracy prostownika. Urządzenia poza swoją podstawową funkcją, mają także możliwość przeprowadzenia testu kondycji baterii i alternatora. Wszystkie są wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD i mają możliwość optymalizacji kondycji akumulatora.

OSRAM BATTERYcharge PRO mogą także pełnić funkcję zasilacza podtrzymującego. Urządzenie zapewnia stały prąd przy napięciu regulowanym do 14,9 V. Urządzenie może być używane na przykład podczas diagnostyki usterek, która wymaga, aby system elektryczny był aktywny. Bez dodatkowego źródła zasilania akumulator zostałby rozładowany. OSRAM BATTERYcharge PRO jest więc jednostką wspierającą, działającą w zasadzie jak dodatkowy zasilacz.

BatteryStart Pro 700 to profesjonalny booster – urządzenie w kilka chwil pozwoli uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Litowa bateria to aż o 75% niższa masa w porównaniu z boosterami kwasowo-ołowiowymi o takich samych parametrach. Cechą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest możliwość doładowania startera przy pomocy uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by booster naładował się ponownie do stanu wyjściowego. Oczywiście można go także ładować „klasycznie”, z gniazdka 230 V.

Światło – kluczowy „pomocnik” w warsztacie

Przy pracy w trudno dostępnych miejscach, m.in. do oświetlenia komory silnika, najlepiej sprawdzą się warsztatowe lampy serii LEDinspect. Indywidualna konstrukcja każdego produktu jest dopasowana do różnorodnych zadań. Posiadają zginane i obrotowe części tak, aby można było skierować światło tam, gdzie jest potrzebne. Ponadto można w nich regulować natężenie strumienia świetlnego dostosowując jasność do swoich preferencji.

Ważąca niespełna kilogram (840 g), akumulatorowa lampa LEDinpect Rechargeable Underbonnet Light to świetne rozwiązanie do oświetlenia komory silnika. Dzięki możliwości wydłużenia do 1,8 m pasuje do prawie wszystkich pojazdów, a funkcja regulacji w zakresie 360 stopni pozwala skierować światło w pożądane miejsce i wybrać strumień świetlny o wartości 1200 lub 600 lm. Solidna konstrukcja z klasami ochrony IP65 oraz IK07 pozwala na długie użytkowanie w trudnych warunkach.

Z kolei LEDinspect Slim Max 1000 to wyjątkowo jasna lampa o maksymalnym strumieniu świetlnym aż 1000 lumenów. Co więcej, można ograniczyć generowany przez nią strumień i dopasować go do potrzeb. Ta wersja oprócz wbudowanego magnesu posiada także hak, dzięki któremu produkt można zamocować w wielu miejscach. Konstrukcja lampy jest niezwykle wytrzymała, a odpowiednie klasy ochrony dają odporność na wnikanie wody i kurzu, a także na nacisk oraz wstrząsy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!