Podróż bez stresu? Poznaj akcesoria, które ci to ułatwią.

18 maja 2023, 9:59

Awaria pojazdu czy inne, nagłe zdarzenie na drodze to sytuacje, w których nikt z nas nie chciałby się znaleźć, zwłaszcza w trakcie podróży wakacyjnej. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, ale warto też zaopatrzyć się w urządzenia, które pomogą nam szybko wybrnąć z przykrej „przygody”.

LEDguardian Road Flare Signal TA20 to przenośna, sygnalizacyjna lampa LED, która może pełnić rolę dodatkowego światła ostrzegawczego. Dzięki osiemnastu trwałym LED o strumieniu świetlnym do 140 lm i bursztynowej barwie do 2000 K, kierowca może zarówno w dzień jak i w nocy zasygnalizować i dodatkowo zwrócić uwagę na niebezpieczną sytuację na drodze. Magnetyczna podstawa lampy pozwala zamocować ją np. na dachu pojazdu, skąd sygnał będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu. Pomarańczowe światło ostrzegawcze 360° jest widoczne nawet z dużej odległości. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh można łatwo naładować za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB-C. Zgodnie z klasami ochrony IP 54 i IK 07 urządzenie jest odporne na wnikanie wody, kurzu i uderzenia oraz wytrzymuje siłę wiatru nawet do 210 N/m. Lampa LEDguardian Road Flare Signal TA20 została oficjalnie zatwierdzona przez niemieckie TÜV oraz KBA i może być wykorzystywana razem z trójkątem ostrzegawczym w przypadku awarii pojazdu na niemieckich drogach.

Rozładowany akumulator to zmora kierowców. Przytrafia się zwykle w najmniej spodziewanym momencie. By szybko uruchomić wówczas samochód przyda się booster. To przenośne urządzenie może nie tylko pomóc przy rozruchu pojazdu, ale może także doładować telefon czy tablet. Produkty serii OSRAM BatteryStart są w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet do 8 l (w przypadku silników benzynowych) oraz 4 l w przypadku Diesli. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie urządzenia w ciemnych miejscach czy po zmroku.

Jak wynika z badań zrealizowanych na zlecenie marki OSRAM, większość kierowców (blisko 60 proc.) sprawdza ciśnienie w oponach na stacji benzynowej, jednak czy nie łatwiej byłoby użyć przenośnego kompresora, który warto na stałe umieścić w bagażniku auta? Firma OSRAM opracowała do tej pory aż osiem modeli kompresorów TYREinflate.

Najnowszy model TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe 4 minuty, a 15-calową w 6 minut. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany i czytelny wyświetlacz dodatkowo ułatwi pracę również po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, urządzenie wyposażono w metrowy kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest także lampka LED oraz zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie.

Bezprzewodowe użytkowanie zapewnią także dwa inne modele. Kompresor OTIR6000 ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę już w ciągu 2 minut. OTIR6000 został wyposażony w duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję „Auto-Stop”, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.

 

Czołowe lampy LED przydadzą się nie tylko przy usuwaniu awarii. OSRAM LEDinspect Flexible Head Torch to zakładana na głowę, elastyczna lampa z paskiem diod, które mogą świecić w trzech trybach – z pełną mocą 115 lm, ograniczoną do 50 lm lub w trybie migania. Wbudowane akumulatory pozwalają na pracę nawet do 5,5 godziny, a ładowanie trwa 1,5 godziny. Dzięki klasie ochrony IP 42 lampa jest odporna na warunki atmosferyczne. Funkcja czerwonego światła z tyłu oprawy dodatkowo poprawi naszą widoczność po zmroku, a tym samym i bezpieczeństwo. LEDinspect Wearable Necklight składa się z dwóch lampek połączonych elastycznym paskiem. Strumień świetlny ma wartość 130 lub 265 lm, a każdą z lampek można przestawiać w zakresie 90 stopni. Pasek pozwala założyć lampę na szyję lub głowę lub wykorzystać magnes. Po naładowaniu urządzenie może świecić przez 3 lub 4,5 godziny, zależnie od wybranego trybu, a samo ładowanie trwa 1,5 godziny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!