WZMOCNIENIE CIĘŻARÓWEK: BREMBO ROZSZERZA OFERTĘ AFTERMARKET DLA POJAZDÓW CIĘŻKICH

9 listopada 2022, 11:38

Szeroka gama klocków i tarcz hamulcowych z najnowszymi rozwiązaniami firmy Brembo to nowe produkty na rynek wtórny do samochodów użytkowych.

Brembo, światowy lider w dziedzinie rozwoju układów hamulcowych, wprowadza na rynek aftermarket kolejną serię klocków do pojazdów ciężkich i uzupełnia ofertę tarcz o nowe rozwiązania Co-Cast, które zostały specjalnie dostosowane do wysokich wymagań technicznych. Kluczem do rozwoju nowoczesnego portfolio była wiedza technologiczna i wieloletnie doświadczenie firmy w zakresie produkcji hamulców najwyższej jakości na pierwszy montaż.

Układ hamulcowy w samochodach użytkowych jest poddawany dużym obciążeniom termomechanicznym, na które musi być odporna tarcza hamulcowa. Nowa gama produktów Brembo spełnia te wymagania, dzięki rozwiązaniom opatentowanym przez Centrum Badań i Rozwoju Grupy, które zostały dopasowane do pojazdów ciężkich. Przy produkcji tarcz wykorzystano specjalny stop żeliwa, oryginalną technologię wentylacji filarowej i proces współodlewania. Dzięki temu sprawniej odprowadzają one ciepło, są bardziej odporne napęknięcia termiczne i znacznie wydłużają żywotność elementów układu hamulcowego, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

Inżynierowie i technicy firmy Brembo opracowali również nową gamę klocków hamulcowych. Klocki, z materiałem ciernym wykonanym z ponad 30 składników, zostały zaprojektowane do wszystkich typów pojazdów ciężkich (ciężarówek, autobusów, przyczep, naczep) i warunków eksploatacji. Dzięki zaawansowanej obróbce, klocki gwarantują doskonałą skuteczność hamowania, nie powodują efektu fadingu, a droga hamowania w okresie docierania została znacząco skrócona.

Szeroka gama części zamiennych, pokrywająca ponad 95% europejskiego parku pojazdów użytkowych, zawiera 100 numerów referencyjnych tarcz i 67 klocków hamulcowych. Natomiast ich wymiana i montaż przebiegają szybko i bezpiecznie.

Najnowsze klocki i tarcze hamulcowe Brembo z rozwiązaniami Co-Cast w nowych opakowaniach są dostępne na rynku wtórnym w regionie EMEA od maja 2022 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!