BREMBO WPROWADZA ENESYS ENERGY SAVING SYSTEM® NA RYNEK AFTERMAKET

8 listopada 2022, 14:54

Nowe rozwiązanie dla lekkich samochodów dostawczych zapewnia doskonałe wyniki w zakresie redukcji emisji CO2 i zużycia paliwa.

Brembo, lider w dziedzinie rozwoju i produkcji wysokowydajnych układów hamulcowych, wprowadza nowość do oferty skierowanej na rynek aftermarket: ENESYS ENERGY SAVING SYSTEM®. To rozwiązanie technologiczne jest oparte na doświadczeniu firmy w dziedzinie oryginalnego wyposażenia (OE) i zostało zaprojektowane w celu ulepszenia aspektu ekologicznego układu hamulcowego, poprzez zmniejszenie zużycia tarcz i klocków. Dzięki temu obniża ono emisję spalin i zużycie paliwa.

Przeznaczony dla zawodowych kierowców lekkich samochodów dostawczych, ENESYS ENERGY SAVING SYSTEM® najlepiej pasuje do zacisków hamulcowych firmy Brembo i do Greenance Concept, specjalnego zestawu tarcz i klocków o dłuższej żywotności.

Nowe rozwiązanie jest oparte na opatentowanej konstrukcji sprężyny i przyspiesza powrót klocków do pozycji wyjściowej po zwolnieniu pedału hamulca. Pozwala to uniknąć niepożądanego i niepotrzebnego tarcia między klockami a tarczami hamulcowymi. Oprócz redukcji oporu resztkowego, ten niewielki komponent wykorzystuje zaawansowaną i innowacyjną technologię, umożliwiającą znaczną redukcję emisji CO2 i utraty energii, bez obniżania wysokich standardów wydajności, które charakteryzują rozwiązania Brembo.

Ponadto, ENESYS ENERGY SAVING SYSTEM® ogranicza zużycie klocków i tarcz, poprzez zmniejszenie ilości pyłu hamulcowego powstającego w wyniku tarcia szczątkowego. Prowadzi to do zwiększenia ich trwałości i odporności, co wpływa na optymalizację kosztów eksploatacyjnych.

ENESYS ENERGY SAVING SYSTEM® należy do serii Brembo Beyond, grupy produktów na rynek aftermarket przeznaczonych do nowej generacji pojazdów przyjaznych środowisku. Najnowsza technologia sprężyn potwierdza zaangażowanie Brembo w ciągły rozwój i ulepszanie wydajnych oraz ekologicznych procesów i rozwiązań.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!