Kiedy pęknie Ci sprężyna, ale masz drewno i trytytki…

, 3 lutego 2020, 12:15

Co zrobić, jeżeli w Twoim BMW pęknie sprężyna zawieszenia? Teoretycznie możesz wezwać lawetę i po prostu zawieźć auto do warsztatu. Ale wtedy z pewnością nikt nie napisze o Twoim przypadku w Internecie.

Jeden z naszych Czytelników podzielił się z nami nietypową historią, z którą spotkał się w swoim warsztacie. Jeden z jego klientów postanowił nie tracić czasu i pieniędzy na wzywanie lawety, którą mógłby dostarczyć swoje auto do warsztatu. Jako, że na co dzień pracuje jako budowlaniec, dysponował praktycznym umysłem, garażem oraz podstawowymi materiałami. Pękniętą sprężynę wyciął szlifierką kątową, a następnie zastąpił ją… drewnianym kołkiem i zamocował licznymi trytytkami.

Ta niespotykana instalacja wytrzymała przynajmniej kilkukilometrową podróż do warsztatu Jeżeli oczywiście wierzyć klientowi, który deklaruje że przejechał w ten sposób tylko ten krótki dystans. W warsztacie sprężyna została oczywiście wymieniona na nową, klientowi doradzono również wymianę pozostałych sprężyn (by nie musiał ponownie wykazywać się podobną kreatywnością).

Czy znacie podobnie niebezpieczne „przeróbki” zawieszenia wykonywane przez kierowców? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

jacolo, 6 lutego 2020, 14:02 3 -2

to mógł zrobić tylko właściciel BMW

Odpowiedz

BMW ;), 7 lutego 2020, 15:18 2 -4

hehe, właściciel innej marki usiadłby na chodniku z płaczem :D masz łeb i .... to kombinuj ! Szanuję za pomysł i wykonanie :) (jeśli oczywiście chodziło tylko o krótki dojazd do warsztatu).

Odpowiedz

Andy, 6 lutego 2020, 22:57 0 0

Z którego roku ta beemka?

Odpowiedz

sts221, 9 lutego 2020, 19:12 1 0

Pełny profesjonalizm trytki nawet nie uszkodziły tłoczyska amortyzatora.

Odpowiedz

Wojciech, 29 stycznia 2021, 7:50 0 0

Q..a jeszcze przednia dobrze że prawa może zabiłby tylko siebie.

Odpowiedz