Koniec z doliczaniem dodatkowych opłat za płatność kartą

, 20 czerwca 2018, 12:14

W Polsce wchodzi w życie unijna dyrektywa PSD2. Wprowadza ona zmiany na rynku usług płatniczych. Jedną z najważniejszych jest bezwzględny zakaz stosowania dodatkowych opłat za przyjmowanie płatności kartą.

Od 20 czerwca 2018 r., żaden sprzedawca czy usługodawca nie może zażądać dodatkowych kilku procent kwoty transakcji za przyjęcie płatności kartą. Informację tę powinny wziąć pod uwagę warsztaty samochodowe posiadające terminal płatniczy.

To jednak niejedyna zmiana, wprowadzana przez dyrektywę PSD2. Istotna dla branży części motoryzacyjnych jest także nowa procedura rozpatrywania reklamacji związanych z usługami płatniczymi. Termin odpowiedzi na skargę wobec dostawcy usług płatniczych zostanie skrócony do 15 dni, a w przypadku jej nienadejścia w tym czasie, wniosek zostanie uznany za rozpatrzony pozytywnie.

Zmienia się także brzmienie niektórych wyłączeń dotyczących stosowania przepisów ustawy o usługach płatniczych. Przedsiębiorcy, którzy korzystali z wyłączeń, powinni zapoznać się z treścią zmian, by zweryfikować czy nadal podlegają pod tego typu ulgę.

PSD2 wprowadza także szereg innych zmian, dotyczących rynku płatności. Szczegóły można znaleźć na stronach serwisów o tematyce finansowo-biznesowej.

Komentarze

Brak komentarzy!